comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ali Kemal Denizci ne iş yapıyor? Ali Kemal Denizci kimdir? Ali Kemal Denizci nereli, kaç yaşında? (Fırtına Kemal, Ali Kemal Denizci Trabzonspor)

14 Haziran 2018, Perşembe 17:46
Ali Kemal Denizci ne iş yapıyor? Ali Kemal Denizci kimdir? Ali Kemal Denizci nereli, kaç yaşında? (Fırtına Kemal, Ali Kemal Denizci Trabzonspor)

Trabzonspor kulübünün efsane isimlerinden Fırtına Kemal lakaplı Ali Kemal Denizci kulüpte danışmanlık görevine geldi. Bu gelişmenin ardından Trabzonspor taraftarları Ali Kemal Denizci hakkında araştırma yapmaya başladı.Ali Kemal Denizci kimdir? Ali Kemal Denizci nereli? Ali Kemal Denizci ne iş yapıyor? Ali Kemal Denizci kaç yaşında? Ali Kemal Denizci hakkında merak ettikleriniz haberimizde. 

FutbolArena - Ali Kemal Denizci Trabzonspor'da danışmanlık görevine geldi. Trabzonspor kuübünün efsane isimlerinden Ali Kemal Denizci'nin kulüpte danışmanlık görevine gelmesinin ardından bordo mavili taraftarlar bir kez daha Ali Kemal Denizci'nin kim olduğunu araştırmay başladı. Peki Ali Kemal Denizci kimdir? Ali Kemal Denizci nereli? Ali Kemal Denizci kaç yaşında? Ali Kemal Denizci ne iş yapıyor? Ali Kemal Denizci Trabzonspor'da ne zaman oynadı? Ali Kemal Denizci'nin hayatına dair merak ettiklerinizi haberimizde derledik. 

Trabzonspor kulübünden yapılan açıklamada, "Kulübümüzün efsane futbolcularından Ali Kemal Denizci, yönetim danışmanı olarak göreve başlamıştır. Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu ve Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu ile birlikte sözleşmesini imzalayan Denizci, “Trabzonsporumuzun ihtiyacı olduğu her zaman yanında olduk. Kulübümüzün içinden geçtiği bu sıkıntılı süreçte yine elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi." ifadelerine yer verildi. 


Ali Kemal Denizci kimdir?


Ali Kemal Denizci (FIRTINA KEMAL) 1952 yılında Trabzon'da doğdu. Trabzonspor'un 70'li yıllardaki efsane kadrosunun baş aktörlerinden biridir. 17 yaşındayken futbolcu lisansını kaçak çıkarmıştır. İlk takımı Çarşıbaşı'dır. Bir sene sonra Trabzon Yolspor'a transfer olur. Ardından Rizespor'a geçer. Rizespor, o sıralar üçüncü ligdedir. Rize'de 2 sene kalır. Bu sırada gösterdiği performansla Kayserispor'dan teklif alır. Kayseri'de imza attıktan sonra ikinci ligdeki Trabzonspor'un ona teklif getirmesi üzerine sözleşmeyi iptal eder ve Trabzonspor'da oynamaya başlar. rabzonspor'un girdiği mali bunalım ve 1977-78 sezonunda şampiyonluğun Fenerbahça'ye kaptırılması, onu kulüpten ayırır ve 1978'de Fenerbahçe'ye transfer olur. Fenerbahçe'de mutlu ve başarılı olamayan Denizci, teknik direktörü Friedel Rausch'u bizzat kendi ikna ederek 1981'de Beşiktaş'a transfer olur. Beşiktaş'da uzun süren şampiyonluklardan uzak geçen seneler onun da katılımıyla sona erer ve 1981-82 sezonunda Beşiktaş şampiyon olur. 1984 yılında futbolu bırakır. Trabzonspor'un ilk milli futbolcusudur.
Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)