comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan Ünal Karaman açıklaması

27 Eylül 2019, Cuma 11:23
Ahmet Ağaoğlu'ndan Ünal Karaman açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün içinde bulunduğu ekonomik durum ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Ahmet Ağaoğlu, teknik direktör Ünal Karaman hakkında da övgü dolu ifadeler kullandı.

"SADECE MENAJERLERE 70 MİLYON BORCUMUZ VARDI"
"Göreve geldiğimizde her gün bir avukatın kapısına hacizle geldiği, 900 milyon borcu olan, kadrosunda olan futbolculara 6-7 aylık maaş borcu olan bir ekonomik tabloyla karşı karşıyaydık. Bugün geldiğimiz noktada ise borçlarını sürdürülebilir bir yapıya oturtmuş olan, UEFA'daki transfer yasaklarını ve men cezalarına sebep olabilcek tüm borçlarını düzenleyen ve Avrupa kupalarına katılma yasağının eşiğinden dönen bir Trabzonspor var. Geldiğimizde sadece menajerlere 70 milyon borcumuz vardı. Bugün futbolcularımıza maaşlarını gününde ödeyen, personelinin maaşlarını aksatmayan bir kulüp var. Kulüp Lisans Talimatı'na ilk uyan kulüp Trabzonspor oldu. Bu konuda diğer kulüplere de örnek olduk."

"YILLAR SONRA İLK KEZ GELİR ELDE ETTİK"

"2010 yılından sonra kulübümüz ilk kez gelir elde etti. Dün açıkladığımız tabloda 106 milyon gelir elde ettiğimizi duyurduk. Trabzonspor için bu çok önemli. Geldiğimizde ilk önceliğimizin gelir elde etmek olduğunu söylemiştik. Bununla birlikte Trabzonspor'un hiçbir zaman zirve yarışının gerisinde kalmayacağını ve şampiyonluk sözlerini konuşmak için 3-4 yıla ihtiyacımız olduğunu söylemiştik. Bugün için Trabzonspor ekonomik anlamda sürdürülebilir bir yapıyı oluşturmuştur.""GELİRLERİMİZİN YÜZDE 70'İ BORÇLARA GİDECEK"

"Trabzonspor'un bundan sonra elde edeceği tüm gelirlerin yüzde 70'i borç ödemelerine gidecek. Borçlar ödendikçe harcama limitlerimiz de yukarıya doğru çıkacaktır. Avrupa kupalarından yaklaşık 5-6 yıldır uzakta olan bir Trabzonspor vardı. Bu sene gruplara kalmayı başardık ve buradan da ciddi bir gelir elde edeceğimiz söz konusu."

"ÜNAL KARAMAN'A İNANCIMIZ TAM"

"Sayın Ünal Karaman ile anlaşma sağlarken birçok kriteri göz önünde bulundurduk. Başka adaylar da vardı ama Trabzonspor'u tanıyan ve Trabzonspor'un geçtiği bütün süreçleri çok iyi bilen, sıkıntıların nerelerden kaynaklandığını çok iyi bilen ve Trabzonspor kamuoyunun beklentilerin bildiği için Ünal Karaman'ı tercih ettik. Aynı zamanda karakterine de hepimizin kefil olacağı bir insan. Sağlam karakterli, dirayetli bir teknik direktör. Trabzonspor'un gerçeklerini en iyi şekilde analiz eden bir hocayla yola çıktık. Özellikle Malatyaspor maçı sonrası kendisine yapılan eleştirilerin ne kadar yersiz olduğunu sezon sonunda herkes gördü. Hocamıza güvenimiz ve inancımız tam. Bu gemi, bu kaptanla yoluna devam edecektir. Esas olan gemiyi selametle limana ulaştırmaktır. Denizin ortasında ne kaptan değiştirilir, ne de mürettebat."

"TRANSFERLERDEN BEN SORUMLUYUM"

"Transferlerimiz scout ekibi ve teknik heyetin onayıyla yapılıyor. Sadece Andusic'i bunlardan ayrı tutarak transfer ettik. Son kararı veren kulüp başkanıdır. Tüm eylemlerden olduğu gibi transferlerden de sorumlu tutulacak birisi varsa o benim. Olumlu işleri sahiplenip, olumsuzlukları başka insanların sırtına yıkmak sıradan bir insana dahi yakışmaz. Onun için kimse kimseyi suçlamasın. Bunun faturasının kesileceği kişi başkandır. Başkası transfer etti diyerek işin içinden sıyıracak biri değilim. Transferlerde usulsüzlük yapıldığını belgeleyen biri varsa masaya getirip koysun. Duyumlar üzerinden hareket etmek Trabzonspor'a zarar verir. Trabzonspor'da elden para verip alma, yöneticinin cebi kulübün kasası gibi dönemler bitmiştir."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)