comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer müjdesi

28 Ağustos 2020, Cuma 10:42
Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer müjdesi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündemdeki konulara ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Ağaoğlu'nun öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

"ŞAMPİYONLUK İÇİN YARIŞACAĞIZ"
"Geçen seneye kıyasla 5 yeni oyuncumuz var. Önümüzdeki 1 hafta içerisinde 1-2 takviye daha yapılacak. Zirve yarışında olacak, şampiyonluk için yarışacak bir kadro yapımız olacak."

"HARCAMA LİMİTLERİNİ BİLİYORDUK"

"TFF, Harcama Limitlerini açıklamadan 1,5 ay önce biz zaten kendi limitimizi belirlemiştik. Hesapladığımız limitle TFF'nin açıkladığı limit arasında çok ufak fark vardı. Bazı kulüplerin bu konudaki serzenişini anlamak mümkün değil. Hesap ortada zaten. Benim Matematiğim pek iyi değildir ama ben bile bunun hesabını yapabiliyorum. Gelir ve giderleriniz belli zaten. Bizim kadro maliyetimiz 13 milyon eurolara kadar gerilemiş durumda."

"UĞURCAN VE SÖRLOTH İÇİN TEKLİF GELDİ"

"Ekuban'ı Newcastle mı dediler, Celtic mi dediler. Alakası yok... Sadece iki futbolcumuz için ciddi teklifler geldi. Uğurcan Çakır ve Alexander Sörloth. Sörloth için en ısrarcı kulüp Leipzig oldu. Fakat beklentilerimizin altında olan bir teklifti. Sörloth şu anda Avrupa'nın gündeminde olan bir futbolcu."

"OYUNCULARIMIZIN PİYASA DEĞERİ, ONLARA ÖDEDİĞİMİZ MAAŞIN 4-5 KATI"

"Bizim transfermarkt verilerine göre oyuncularımızın değeri 85,5 milyon euro. Bizim bu oyuncular için yıllık maliyetimiz 13 milyon euro. Trabzonspor'un oyuncularının piyasa değeri, ödediğimiz maaşların 4-5 katı. Diğer takımların ödedikleri ortada."

"SÖRLOTH'UN MAAŞINI ZATEN AÇIKLADIK"

"Oyuncuların sözleşmelerini kurcamalaya meraklı çok fazla insan var. Sörloth'un sözleşmesini neden konuşuyorlar? Sörloth, Türkiye'ye geldiği zaman gösterilen tepkileri hepimiz biliyoruz. Neredeyse Trabzonspor'a gelmemesi için ciddi çaba sarf edenler oldu. Adamın gösterdiği performansa bakıp bizi yeteneksizlikle yerden yere vurdular. O gün 'alma' diyenler, bugün 'satma' diyor. Bir kulübün oyuncu alışı ve satışında kriterleri vardır. Bunların tamamı da kulübün çıkarları uğrunadır. Sörloth'un maaşını zaten geldiği zaman açıkladık. Niye soruyor insanlar bunu tekrar? KAP'a bildirdik, TFF'ye bildirdik, kamuoyuna bildirdik. 1,5 milyon euro... Daha neyi soruyorsunuz?"

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"