comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sturridge açıklaması: "Türkiye hakkında algı operasyonu yapılıyor"

22 Ağustos 2019, Perşembe 20:36
Ahmet Ağaoğlu'ndan Sturridge açıklaması:

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA Avrupa Ligi'nde AEK ile oynanacak maç öncesinde Sturridge transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, AEK maçı öncesi TRT Spor'a Sturridge transferi hakkında konuştu ve süreci anlattı. 

"STURRİDGE TRANSFERİNDE SÜREÇ UZUN SÜRDÜ"
Sturridge transferinde süreç biraz uzun sürdü. Finansal konularda aramızda farklılıklar vardı. Ayrıca ailenin Trabzon hakkında hiç bilgisi yoktu. O da büyük bir sıkıntıydı. 

"AVRUPA'DA TÜRKİYE İLE ALAKALI ALGI OPERASYONU YAPILIYOR"

İngiltere'de ve bazı Avrupa ülkelerinde son 5-6 yıldır Türkiye ile alakalı bilinçli olarak yürütülen algı operasyonu var. İşte Türkiye'nin güvenli olmadığı yönünde algı operasyonu vardı. Basın bilinçli olarak aleyhimizde algı oluşturmaya çalışıyor. Transferin uzamasında bu faktörlerin etken olduğunu düşünüyorum. Gözler Sturridge'in, doğal olarak Trabzon'un üzerinde. İnsanlar algı operasyonu yürüten kurumlara, mecbur kalmadıkça seyahat etmeyin diye not düşen kurumlara şunu sorarlar, Sturridge geldi. Trabzon'da. Turist olarak gelmedi. Bu algının kırılması açısında son derece önemliydi. 

"YUNAN TELEVİZYONU İLK OLARAK STURRIDGE'İ SORDU"

Yunan televizyonuna konuştum. İlk soruları Sturridge transferiydi. Sturridge ile Trabzonspor'un isminin yan yana yana gelmesinde dış basında Trabzonspor isminin ne kadar çıktığına bakın. Ters algı operasyonu nedeniyle Sturridge transferinde sıkıntı yaşadık. 

"STURRIDGE'İN KIZ ARKADAŞI BİLE SÖYLEDİ"

Sturridge'in kız arkadaşı "Bu algıyı kırmanız lazım. Sizin ülkeniz yurt dışında farklı tanıtılıyor dedi. Onlar da farkında ve çok net ifade ettiler. Annesi, amcası ve kız arkadaşının ifadesi bunlar." 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!