comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması: "Futbolda adalet!"

14 Şubat 2020, Cuma 23:49
Ahmet Ağaoğlu'ndan Sörloth açıklaması:

Trabzonsporlu futbolcu Sörloth'un 2 maçlık cezasının Tahkim Kurulu'nda 1 maça indirilmesinin ardından Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sörloth'un cezasının Tahkim Kurulu'nda 1 maça indirilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

"FUTBOLDA ADALETİN VAR OLDUĞUNU BİLMEMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİYDİ"
Ahmet Ağaoğlu, 61 saat'e konuştu ve verilen bu kararının futbolda adaletinin var olduğunu kanıtlar nitelikte olduğunu söyledi. Ağaoğlu yaptığı açıklamada, "Sörloth'un futboldaki performansı nasılsa, Tahkim Kurulu'ndaki performansı da aynı. Fair play ve ahlak kurallarına sadık. Bu bizim için adalet mücadelesiydi. Futbolda adaletin var olduğunu bilmemiz açısından önemliydi." dedi. 

Bu kararın emsal teşkil edip etmeyeceği yönündeki soruya yanıt veren Ağaoğlu, "Bu karar bundan sonrası için emsal teşkil eder. Zaten bu kararın verilmesinde de bundan önce verilmiş 11 emsal karar vardı. onları da Tahkim Kurulu'nun takdirine sunduk, görüntüler vardı. Burada önemli olan bir şey var. VAR'da Hüseyin Göçek'e sadece Sörloth'un itme pozisyonu gösterildi. Burada bir sıkıntı var." dedi. 
 

Trabzonspor Haberleri: Sörloth'a 1 maç ceza son dakika


Trabzonspor kulübü tarafından yapılan itiraz ve savunma sonrasında Tahkim Kurulu, Sörloth'un 2 maçlık cezasının 1 maça indirildiği açıklandı. 

Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth'un rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FTD'nin 43 ve 35/4. maddeleri uyarınca PFDK tarafından verilen 2 resmi müsabakadan men ve 8.500,00 TL para cezasının; tahrikin derecesi, futbolcunun aldığı darbelerin ağırlığı dikkate alındığında, FDT'nin 12.maddesinin uygulanması suretiyle; 1 resmi müsabakadan men ve 4.500,00 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. 


Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)