comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan şampiyonluk sözleri! 'Lig bitmedi'

04 Aralık 2021, Cumartesi 12:06
Ahmet Ağaoğlu'ndan şampiyonluk sözleri! 'Lig bitmedi'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, olağan genel kurul toplantısında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili kulübün olağan genel kurul toplantısında gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk yarışıyla ilgili konuşan Ağaoğlu, "24 maçın tamamına aynı duygu, heyecan ve disiplinle oynamalıyız. Lig bitmiştir demek diğer takımlara saygısızlıktır. Modern ve global futbolun sporun ruhunun etik ve ahlak kurallarının bütünleştiği bir Trabzonspor var bugün." ifadelerini kullandı.

"YÖNETİCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
"Tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Haklarını bana helal etmelerini istiyorum. Yarın yapılacak seçimde yeni yönetim kurulunda yer alacak arkadaşlara da şimdiden başarılar diliyorum."

"ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI SÖYLENMEYE BAŞLANDI, SAKIN!"

"Şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlandı. Sakın! Yüzde 99 şampiyon Trabzonspor söylemleri başladı. Sakın! İnsanın kulağına hoş geliyor ama sakın! Ligin son düdüğü çalmadan önce konuşmak olmaz. Şu anda 8 takım şampiyonluk için mücadele ediyor. İşin gerçeğini görmediğimiz ve rakiplerimizi küçümsediğimiz zaman sportif anlamda hayatımızın hatasını yaparız ve en ağır bedeli öderiz. Geçmişte bunun bedelini bize ödettiler. Şu dönemde taraftarımızın desteğine çok ihtiyacımız var. En büyük destekçimiz vefakar Trabzonspor taraftarıdır. Stadyumda tek bir koltuğun bile boş kalmamasını rica ediyorum."

Trabzonspor'un puan farkıyla lider konumda olduğunu belirten Ağaoğlu, "Burda hepimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlandı. Sakın ha sakın. Yüzde 90-97 Trabzonspor şampiyon algısı oluşturulmaya başlandı sakın. Şubat ayında şampiyonluk kutlayacağız Şubat ayı çok soğuk bunu Mart ayına erteleyelimi espirisi güzel. İnsanın kulağına hoş geliyor. Lig'in son maçı oynanmadan, hakemin son düdüğü bitmeden bu maçta kimin şampiyon olacağı belli olmaz. Herkes konuştu bir şeylern söylüyor. Şimdi de Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu söylüyor. Şampiyonluk mücadelesinde olan tam 8 takım var. Arada puan farkı olabilir ama bir şeyi unutmayalım. 24 maç 72 puan var. O zaman birileri şunu söyleyebilirmi, 72 puanın önümüzde olduğu yerde 36 puan ile kim şampiyon oluyor. 36 puan kümede bile kalmıyor. İşin gerçeğini ve realitesini gözardı ettiğimiz zaman, bizle beraber o mücadeleyi veren rakiplerimizi küçümsediğimiz, yoksaydığımız ve saygısızlık yaptığımız zaman sportif anlamda hayatımızın hatasını yaparız ve en ağır bedeli öderiz. Geçmişte bunu bi şekilde  ödettiler ama bugün Trabzonspor ve Trabzonspor camiası artık o noktada değill. Modern futbolun, global futbolunun spor'un ruhunun etik ve ahlak kurullarının bütünleştiği bir Trabzonspor ile karşı karşıyalar bugün. Yapmış olduğu her mücadelede rakiplerine saygı gösteren, saygı duyan aynı zamanda hem sbölgesinde hem Anadolu da , futbola hizmet etmeyi şiar etmiş bir kulübün başkanı olarak. Şampiyonluk hedefi bugün uzak bir hedeftir ama Adana Demirspqor maçı bugün saat 16:00'dadır. Peşinden Antalya, Hatayspor ve diğer maçlar var" ifadelerini kullandı 

"MAÇ MAÇ BAKIYORUZ"

"Lig bitmiştir. Trabzonspor ve diğerleri" söylemleri diğer takımlarımıza yapılan büyük bir saygısızlıktır" diyen Ağaoğlu "Trabzonspor erkenden havaya sokmak için yapılan algıdan başka bir şey de değildir. Biz önümüze bakıyoruz. Değerli hoamız Abdullah Avcı'nında ifade ettiği gibi maç kazandığımız zaman sadece 3 puan kazanıyoruz. Hocam 3 puan kazandık diyor. Bende diyorumki 3 puan artı 2 Milyon 750 Bin TL kazandık diyorum. Benimki biraz daha ekonomik bakış açısı. Ama maç maç" ifadelerini kullandı.

Namağlup devam ettiklerini belirten Ağaoğlu, "Mağlupta olabiliriz. Puanda kaybedebiliriz. 100-110 puan alma hiç bir takımın şansı yok. Futbol sahada oynandığı sürece.  Dolaysıyla puan ve maç kayıpları olabilir. Hiç bir şey kaybetmeyiz ama ne zamanki heyecanımızı , umudumuzu yitiririz. Mücadele gücünü kaybettiğiniz zaman her şeyinizi kaybedersiniz"dedi 

Taraftarın desteğinin çok önemli olduğunu belirten Ağaoğlu, "Önümüzdeki haftalarda çok zorlu bir sürecin içine giriyoruz. Bu mücadelede en büyük enerjimiz camiamız ve taraftarımızın desteği olacaktır. Önümüzde oynayacağımız maçlara taraftarların elgi göstermesini yolun sonu 8'nci şampiyonluk olacaksa , o şampiyonluğu en fazla hak eden camiamızın ve taraftarlarımızın bu düşünceyle kendi sorumluluklarını yerine getirmelerini sözler aracılığıyla bir kez daha rica ediyorum.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!