comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan olay sevinç hareketi ve açıklama!

30 Temmuz 2020, Perşembe 00:43
Ahmet Ağaoğlu'ndan olay sevinç hareketi ve açıklama!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun, Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası yaptığı açıklamalar ve gol sevinci geceye damga vurdu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Aytemiz Alanyaspor finalinin ardından kazanılan Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sörloth'un golünden sonra yaptığı gol sevinç hareketiyle bir anda gündeme oturdu. Ağaoğlu, bu konu hakkında da konuştu. 
Ahmet Ağaoğlu, "Trabzonspor kulübü geçen sene 2 milyon lira ceza yedi. Ben 350 bin lira şahsi ceza yedim. En fazla ceza yiyen başkanım. Bakalım yarın bize ne ceza gelecek." diye konuştu. "
"BU BAŞARI ONLARIN BAŞARISI"

Bu başarı tamamen onların başarısı. Trabzonspor şehrine yakışan mücadeleyi verebilmeleri için onların önünü açtık. Büyük mutluluk. Bunu hak ettiler. Daha fazlasını da hak ettiler. Ancak kupa özelinde konuşmak istiyorum. 

"TRABZONSPOR HAKSIZLIKLARA KARŞI MÜCADELENİN TAKIMIDIR"

TFF kararıyla ilgili şimdi konuşmak istemiyorum. Kupa kazandığınız zaman bunu zafer olarak nitelendirmeniz yanlış bakış açısı olmaz. TFF'nin aldığı kararla alakalı olarak yarın veya bayramın 1. günü konuşma hakkımı rezerve olarak tutuyorum. Bütün bu sıkıntılara rağmen Trabzonspor mücadelelerin, haksızlıklara karşı baş kaldırışın sembolüdür. Bu yüzden sadece lig veya kupa şampiyonluk mücadelesi değil. 

"SAHADA VERDİĞİNİZ MÜCADELE YETMİYOR"

Şampiyonluk için 3-4 seneye ihtiyacımız var demiştim. Ancak biz her zaman zirve yarışında olacağız. İkinci senenin ortasında biz zirve yarışında kendimizi bulduk. Belki biraz erken, hazırlıksız bulduk. Sahada verdiğiniz mücadele yeterli kalmıyor. Burada Trabzonspor'un özelliği ön plana çıkıyor. Haksızlıklar, adaletsizlikler, emeğe saygısızlığın hakim olduğu bir ortam. En fazla ceza yiyen başkanım. Neredeyse asgari ücretlinin 20 yıllık maaşını federayona bıraktık. 

"CAN SIKIYORUZDUR, SEMPATİK GELMİYORUZDUR"

Biz böylesi bir sistemin sıra dışı takımıyız. O sıra dışı takımı olmaya devam edeceğiz. Biraz can sıkıyoruzdur, pek sempatik gelmiyoruzdur. Böyle olmaya devam edeceğiz. Ancak en işin en doğrusu sportif anlamda sonuna kadar bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz. "

MADEM KÜME DÜŞME OLMAYACAKTI LİG NEDEN OYNANDI?

TFF'nin aldığı çok garip bir karar var. 3 dakikayla özetleyecek olursak, madem küme düşme olmayacaktı bu lig niye oynandı?20 kulübün ittifakını ben kabul etmiyorum. Madem böyle bir talep var, önümüzde oynanacak 65 maç var. Trabzonspor açısından baktığımız zaman lig, Avrupa, milli maçlar. Ben bugün yaşananlara anlam veremiyorum. Demek ki bu karar çekmecedeydi. Madem küme düşme olmayacaktı o zaman ligin en üstü dizayan edildi. 8 ayda 32 haftada 65 maç nasıl oynanacak? Hangi kadroyla oynayacaksınız? Pandemi sonrası zaten gördünüz. TFF'nin karara saygılıyız ama kabul etmiyoruz. Üst kurulun vermiş olduğu karara saygısızlık hoş bir bakış açısı değil. Ancak kabul ettiğimiz anlamına da gelmez. Şimdi bunları söylediğiniz zaman duygu ve düşüncelerinizi ifade ediyorsunuz. Yapılan bir yanlışla olarak çok doğal eleştirinizi dile getiriyorsunuz.

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)