comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan Halis Özkahya sözleri: 'Ya birileri kolluyor...'

08 Mart 2020, Pazar 23:51
Ahmet Ağaoğlu'ndan Halis Özkahya sözleri: 'Ya birileri kolluyor...'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Halis Özkahya ve hakem kararları hakkında sert açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süper Lig 25. haftasında oynanan Gaziantep FK maçında son dakikada iptal edilen golle ilgili olarak TRT Spor'a canlı yayına bağlandı ve önemli açıklamalarda bulundu. 

"SİVASSPOR - GALATASARAY MAÇINI İZLEDİM, ZEVK ALDIM"
Sivasspor - Galatasaray maçını izledim. Güzel bir mücadeleydi. Zevk aldım. Tarafsız gözle izleyince farklı oluyor. Sivasspor'un ortaya koyduğu mücadele takdir ediliyor. Onlar da bizim gibi zorluklarla mücadele eden Anadolu takımı. 

"MHK VE TFF AZ HAKEM VAR DEDİ. 3 TANE HAKEM Mİ YETİŞTİREMİYORSUNUZ?"

MHK ve TFF ellerinde az sayıda hakem olduğunu söyledi. Eğer böyleyse mecburen bazı hakemleri hala kullanmak zorundaysanız niye yetiştirmediniz? Bu ülke 3 tane hakem mi yetiştiremiyor? Madem hakem sayısı yetersiz ve bundan dolayı bazı hakemleri de formsuz olarak veya yetersiz olarak kullanmak zorunda kalıyorsunuz niye yetiştirmiyorsunuz? Ne beyinler yetiştirdi bu ülke. 3 hakem mi yetiştiremeyecek. Parasını da kulüpler veriyoruz. Suratına tükürülen hakem, hala bugünlük hakemlik yapıyorsa... Yıllardır bu böyle. 

"HALİS ÖZKAHYA İYİ BİR HAKEM DEĞİL"

Halis Özkahya iyi bir hakem değil. İyi bir hakem olmadığı ortada ve kadroda tutmanın ne anlamı var? Bu kadar hata ve yanlışlara rağmen devam ediyorsanız, birileri sizi koruyor ve kolluyor. Hala VAR konusunda eksiklerimiz var. Daha oturtamadık. İngiltere'de de tartışılıyor ama 1 numara lig olduğu için. Ancak onlar üst üste hata yapan hakemleri görevlendirmiyor. Bir hatır, iki hatır, üçüncüde vur yatır anlayışı var. 

"4 DAKİKA 14 TEKRAR! HALA KARARSIZ"

Öyle bir pozisyon 4 dakika, 14 tekrar izlenmesine rağmen verilen karar, kararı açıklamaya giderken yüzündeki kararsızlığının farkında mısınız? 4 dakikada 14 kez o pozisyon izlenir mi? Bu durum o hakemin yetersizliğini, eğitimsizliğini, kararsızlığını gösterir. Anadoluda futbol oynamak zordur. 

"ONURSUZ BİR ŞAMPİYONLUĞU İSTEMİYORUZ"

Onursuz bir şampiyonluğu, başarıyı hiçbir zaman istemiyoruz. Allah nasip etmesin! Ancak onurlu olarak verilen mücadelenin karşılığı olmalı. Dayı, hala, amcası ilişkisi olmasa. Premier Lig'de baban oğula, oğuldan toruna kaç tane hakem var? 8 sene önce suratına tükürülen hakemin hala hakemliğe devam ettirilmesini konuşuyoruz. 

"BİZ BU MÜCADELEYİ VERECEĞİZ"

Taraftarlarımız sakin olsun. Bunlar bizim işimiz. Bunlara karşı direnmek, mücadelesini vermek bizim işimiz -ki, veriyoruz emin olsunlar. Bu sene o sene mi? diye soruyorlar. Mücadelemiz şimdi başlıyor. Bu hafta, o hafta! Bundan sonra gelen tüm haftalar, o haftalar! Başakşehir maçına 41.000 taraftarımızı bekliyorum. 

"EN KALİTELİ KADRO BİZDE!"

Kabul ediyorum. Gaziantep maçında sezonun en kötü futbollarından birini oynadık. Bunu tamir etmek de bizim görevimiz. Bunu tamir edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Ligin en kaliteli futbolcu kadrosuna sahip olan takımı. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)