comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'ndan CAS'a tepki: "Ciddiyetsizlik ve saygısızlık!"

30 Temmuz 2020, Perşembe 21:35
Ahmet Ağaoğlu'ndan CAS'a tepki:

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, CAS'ın itirazlarını reddetmesiyle ilgili konuştu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA tarafından verilen Avrupa'dan men cezasının CAS'ta onanmasınnı ardından açıklamalarda bulundu. 

CAS'ın kararını kendilerine veya TFF'ye bildirmeden önce kamuoyuyla paylaşmasının ciddiyetsizlik ve saygısızlık olduğunu söyleyen Ahmet Ağaoğlu, "Gerekçeli karar dahi açıklanmadı" dedi. 
Anadolu Ajansı'na konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"CAS'IN YAPTIĞI CİDDİYETSİZLİK VE SAYGISIZLIK"

Her ne hikmetse bizim davamızda, kulüple, kulüp avukatlarıyla veya Futbol Fedarasyonu ile hiçbir bilgi paylaşılmadan, gerekçeli karar açıklanmadan dahası haber dahi vermeden kendi web sitelerinden kararı yayınladılar. Dediğim gibi alışılmış değil, bugüne kadar görülmüş bir durum da değil. Dolasıyla bu dahi hem UEFA'da hem CAS'ta terazinin ayarının ciddi şekilde bozulduğunu gösteriyor. Gerekçeli kararı görmeden kararla alakalı bir yorum yapmamız mümkün değil. Ancak kararın ilgili taraflarla paylaşılmadan önce CAS tarafından kamuoyuyla paylaşılması tek cümle ile ciddiyetsizlik ve saygısızlıktır."

"ADALETLİ BİR KARAR OLDUĞU TARTIŞILIR"

Ben hala hangi gerekçeyle başvurumun reddedildiğini bilmeden konu kamuoyuyla paylaşılıyorsa en azından bu yönüyle baktığımız zaman dahi verilen bu kararın ne kadar adaletli bir karar olduğu dahi tartışmaya açık bir konudur."

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"