comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'dan Yusuf Yazıcı için transfer itirafı! 'Israrla yurt dışını istiyor'

18 Temmuz 2019, Perşembe 00:13
Ahmet Ağaoğlu'dan Yusuf Yazıcı için transfer itirafı! 'Israrla yurt dışını istiyor'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün transferleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Yusuf Yazıcı'nın Lille kulübüne transfer olacağı yönünde çıkan haberlerin ardından Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu beIN Sports'a konuştu. Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı'nın değerini yansıtan bir teklifin gelmediğini ancak milli futbolcunun kariyerini Avrupa'da sürdürmekte ısrarcı olduğunu belirtti.
 

Yusuf Yazıcı'nın Lille transferinde son durum


Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün transferleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Hiçbir şekilde Yusuf'u gönderme taraftarı değiliz. Abdülkadir ile alakalı da aynı şeyleri söyleyebilirim. Kadromuzu koruyup, takviye yapmak istiyoruz. Yusuf'un aklında futbol hayatına dışarıda devam etme arzusu var. Önümüzdeki senenin daha doğru olacağını söyledik ama ısrarla gitmek istediğini söyledi. O zaman kulübün menafaatleri doğrultusunda ve kendisine yakışır şekilde gitmesi gerektiğini söyledim. Kendisine tek ciddi teklif Lille'den geldi. Ancak Lille yırtık kağıt 5 avroları banta yapıştıran bir kulüp. Trabzonspor'un beklentilerini karşılayan bir rakamla karşımıza çıkmadılar. Yusuf Yazıcı'nın gerçek değerini yansıtan bir teklif sunmadılar. O yüzden bu konu şimdilik askıda."
 

Yusuf Yazıcı, Lille'e transfer olacak mı?


Fransız basınından RMC Sport'un muhabiri Mohamed Bouhafsi, Trabzonspor ile Lille arasında anlaşmanın sağlandığını açıkladı.
Trabzonspor, Lille'in 17 milyon avro ve bonusları içeren teklifini kabul etti. Fransız muhabir Yusuf Yazıcı'nın hafta sonundan önce Fransa'ya giderek sağlık kontrollerinden geçeceğini aktardı.

Lille ile daha önce 5 yıllık anlaşma sağlayan Yusuf Yazıcı, Trabzonspor'un teklifi kabul etmesiyle transferi için geri sayıma geçti.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)