comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'dan sezon iptali tepkisi: "Bu söylenecek laf mı?"

23 Nisan 2020, Perşembe 21:09
Ahmet Ağaoğlu'dan sezon iptali tepkisi:

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, koronavirüs sürecinde Süper Lig'in kalan maçları için yaşanan krizi değerlendirdi.

FutbolArena - Süper Lig'e verilen arada kalan maçlar için planlamalar devam ediyor. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bein Sports'a yaptığı açıklamada Süper Lig'in tescil edilmesi konusunda çıkan tartışmalara yanıt verdi.
 

Süper Lig tescil edilecek mi?


Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu sözlerine başlarken, "Hepimizin bayramını kutluyorum. Bir an önce bu virüsten kurtulup normale ve futbola dönmeyi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"YAPILACAK TEŞ ŞEY BİLİM KURULU'NA UYMAK"
Süper Lig'e verilen arayı değerlendiren Ağaoğlu, "Burada bir pandemi var. Bu pandemiyle ilgili olarak, Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları ve o tavsiyeler doğrultusunda devletin aldığı kararlar var. Sağlık nedenlerinden dolayı spor müsabakalarına ara verildi. Bu süreçte konuşulması gereken tek şey vardı, Bir an önce bu koronavirüs illetinden nasıl kurtuluruz?' Yapılacak tek şey, Bilim Kurulu'nun ve devletin aldığı kararları uygulamak." dedi.

"DEVLETİN VERECEĞİ KARARA HAZIRIZ"

Ligin tescil edilme ihtimali hakkında konuşan Ağaoğlu, "Lig tescil edilmesin mi, oynansın mı oynanmasın mı, play-off mu olsun, Antalya'da mı oynansın şeklinde sorular vardı. Biz de çıkıp rahatlıkla 'Ligler oynanmasın ve tescil edilsin.' diyebilirdik. Biz hep şunu söyledik, ‘Bunun kararını verecek olan devlettir. Biz de bu karara uyar ve saygıyla karşılarız. Virüsün seyrine göre, devletin vereceği karar neyse biz ona hazırız. Onu uygularız, yardımcı da oluruz." ifadelerini kullandı.

"HAZİRAN AYINDA BELKİ OYNAYACAK KONUMA GELİRİZ"
Süper Lig'in Haziran ayında oynanabileceğine değinen Ağaoğlu, "Koronavirüsün belini bükersek, haziran ayının belki 7'si, belki 10'u, liglere başlayabileceğimiz bir konuma geliriz. Trabzonspor kulübünün hiçbir yöneticisi, 'Bu şartlarda ligler oynanmaz, ligler tescil edilsin.' demedi. 2 gün önce bir kulübün yöneticisi, 'Bu sene ligler yok sayılsın.' diyebiliyor. Bu söylenecek laf mı Allah aşkına? Kulüplerin en önemli gelir kalemi, yayın gelirleri. Bunlar da maç oynandığı takdirde ödenen paralar. Maçların bir an evvel oynanması finansal olarak kulüplere de büyük katkı sağlayacak." dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!