comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'dan Fenerbahçe'ye Obi Mikel ve ırkçılık yanıtı

04 Şubat 2020, Salı 23:34
Ahmet Ağaoğlu'dan Fenerbahçe'ye Obi Mikel ve ırkçılık yanıtı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Obi Mikel tartışmaları sonrası Fenerbahçe'nin ırkçılık hakkında yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

FutbolArena - Trabzonspor'un BB Erzurumspor'u 5-0 mağlup ettiği Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçından sonra Fenerbahçe'ye yanıt geldi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Obi Mikel'in sosyal medyadan ırkçılığa maruz kaldığını ve Emre Belözoğlu'nun herhangi bir ırkçı söyleminin olmadığını söyledi.
 

Ahmet Ağaoğlu'dan ırkçılık ve Emre Belözoğlu açıklaması


Fenerbahçe akşam saatlerinde yayınladığı mesajda Trabzonspor'un ırkçılık konusuna dair yaptığı açıklamada ‘Fenerbahçe maçından sonra' ibaresini kullanmasına tepki göstermişti.

"EMRE BELÖZOĞLU'NUN IRKÇI SÖYLEMİ OLMADI"
TRT Spor'a konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Irkçılık söylemleri ile gündeme gelmemiz utanç verici. Obi Mikel'in de belirttiği üzere Emre'nin herhangi bir ırkçı söylemi olmamıştır. Bu saldırılar sosyal medya üzerinden yapıldı. Tek tek tespit edip, suç duyurusunda bulunduk. Irkçılık, insanlık suçudur. Bu insanlar bizim ülkemizde misafirler." dedi.

"UĞURCAN ÖNCE BİZE LAZIM"

Uğurcan Çakır'ın talipleri hakkında gelen soruyu yanıtlayan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Uğurcan Çakır 3-4 büyük kulübün transfer gündeminde olan bir oyuncu ancak öncelikle bize lazım." ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de şampiyonluk yarışına da değinen Ağaoğlu, "7-8 takımın içinde bulunduğu şampiyonluk yarışı sezon sonuna kadar futbolseverlere büyük keyif verecek" diye konuştu.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!