comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu yeni hocayı açıkladı! Ünal Karaman itirafları

02 Ocak 2020, Perşembe 15:30
Ahmet Ağaoğlu yeni hocayı açıkladı! Ünal Karaman itirafları

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, teknik direktör Ünal Karaman ile yolların ayrılmasını hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, yeni teknik direktörün Hüseyin Çimşir olduğunu duyurdu.

FutbolArena - Trabzonspor'da yaşanan Ünal Karaman depreminin ardından kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bein Sports'ta flaş açıklamalar yaptı. Ahmet Ağaoğlu: "2 oyuncu ve hoca arasında tercih yapmamız gereken bir süreçti. Burada işin doğrusu, tercihi hocadan yana kullanıp oyuncularla yolumuzu ayırmaktı" itirafında bulundu. Ağaoğlu, yeni teknik direktörün Hüseyin Çimşir olduğunu duyurdu. Hüseyin Çimşir, Ünal Karaman'ın yardımcılığını yürütüyordu.
 

Ahmet Ağaoğlu'dan Ünal Karaman ve Trabzonspor açıklamaları


"Ligin genelini değerlendirdiğimiz zaman 3.lük Trabzonspor için bir başarı mı, buna bakmalıyız. Liderliğin ve şampiyonluğun dışındaki tüm sonuçlar Trabzonspor için başarı sayılmaz. Sakatlıklar, şanssız puan kayıpları oldu. Daha iyi olamaz mıydı, daha iyi de olurdu ama daha sıkıntılı sonuçlarla da karşılaşabilirdik. Ligin genel sonuçlarına baktığımız zaman alt sıralar da dahil olmak üzere kıyasıya giden bir yarış var. İlk yarı performansımıza 10 üstünden 7, 7.5 veriyorum. 7.5'tan 8 de olabilir. Tabii tarafsız veriyorum ben bu notu."

"NDİAYE TRANSFERİNİ KAP'A BİLDİRECEĞİZ"
"Ndiaye ile prensipte anlaştık, yarın KAP'a bildireceğiz. Ndiaye, kiralık olarak kadromuzda olacak. Ücretiyle alakalı bildiriyi de yarın KAP'a yapacağız. İlk açıklamamız Ndiaye olacak. Opsiyon da var. Sörloth'un bonservisini neden almıyorsunuz diye sıkıştırıldık. Sosyal medya enteresan bir mecra. Biri çıkıp bir şey yazıyor, diğer insanlar da peşinden gidiyor. Sörloth geldiğinde de yazılanları unutmam mümkün değil. Yazılanlara göre iş yapsaydık büyük bir sıkıntı yaşardık."

"ÜNAL KARAMAN'I SEÇTİĞİMİZDE ELEŞTİRİLDİK"

"Trabzonspor camiasının 1 numarası diye bir kavram veya terim yok. Trabzonspor'un hizmetinde olan insanlar var. Ben sadece belirli bir süre görev yapmak için seçilmiş yönetim kurulunun başkanıyım. 8 Nisan itibarıyla göreve gelmiştik, Rıza hocayla 6 maçlık birlikteliğimiz oldu. Hemen hemen herkesin aklında farklı bir isim vardı. Ünal Karaman'ın ismi hiç gündemde değildi. Ünal Karaman'la anlaşma yolunu seçtiğimizde destekleyenler oldu ancak hatırlarsanız ciddi bir şekilde de eleştirilere hedef olduk. Trabzon kalibresinde bir takım çalıştırmadığı söyleniyordu. "Küme düşen takımdan geldi" deniyordu.""YENİ MALATYASPOR MAÇI DÖNÜM NOKTASI OLDU"

"Yeni Malatyaspor maçı, bana göre Trabzonspor kulübünün dönüm noktasından biriydi. Yeni Malatyaspor maçından sonra hocamız, 'En doğrusu benim istifa etmem.' demişti. Pazartesi gününe kadar bekleyelim ve sindirelim hocam, sen sakin ol dedim. Olaylar aslında o zaman başlamıştı. 2 oyuncu ve hoca arasında tercih yapmamız gereken bir süreçti. Burada işin doğrusu, tercihi hocadan yana kullanıp oyuncularla yolumuzu ayırmaktı. 1461 Trabzon'da benim mülkiyetimde olan oyuncuları almak için yoğun bir çabamız oldu."

"ÜNAL KARAMAN TRANSFER OLMAYACAĞI DÜŞÜNCESİYLE BIRAKMAK İSTEMİŞ"

"Hocamız, transferlerin gerçekleşmeyeceği düşüncesinden hareketle o dönem futbol şube sorumlusu olan arkadaşımıza, 'Galiba transfer yapılmayacak, ben görevi bırakayım.' şeklinde konuşması olmuş. Ünal hocanın çok kırılgan ve duygusal bir yapısı var. Son 6-7 aylık süreç içinde tüm maçların kamplarını hocayla birlikte geçirdim. Puan kaybından sonra eleştiri yapan bir kesim var, bir de "hocamızı yedirmeyiz" diyen bir kesim var. Afedersiniz, siz kimsiniz? Kimsiniz ve nesiniz ki kulübün başında olan, başkanın da 24 saat yanında olduğu bir hoca hakkında bunları söylüyorsunuz?

"HOCAMIZ ÇOK ENTRERESAN 2 AÇIKLAMA YAPTI"

"Hocamız, eleştirilerin altında kalıp AEK ve Krasnodar maçından sonra çok enteresan 2 açıklama yaptı. Hocamız, 'Transferleri ben yapmadım.' dedi. Avdijaj ve Andusic dışında Ünal hocanın tüm transferlerden haberi var. Ünal hocanın serzenişleri transfer döneminde başladı. Kaybettiğimiz maçlardan sonra hakeme yönelik eleştiriler yapmazken, buradaki eleştirilerin hedefi yönetimdi. Ne ben, ne yönetim kurulu üyeleri bu konuya ilişkin hocayla tek kelime konuşmuş değildi."

"BASIN TOPLANTISINDA SÖYLENMEMESİ GEREKEN ŞEYLER"

"Alınan her sonuçtan sonra hocayı eleştirmeyin, eleştirecekseniz beni eleştirin demiştim. Krasnodar maçından sonra hocamız, 'Söylemekte zorlandığım şeyler var.' dedi. Bunlar, hocanın basın toplantısında söylediği ama söylememesi gereken şeyler. Bunları bana söyle. Ailemden fazla seninle birlikte vakit geçiriyorum, şartlar ne olursa olsun sana güveniyorum. Biz beraber yola çıktık ve yolun sonu nereye götürürse birlikte gideceğiz. Ben öyle inanıyorum, kendisinin de ifade ettiği gibi büyüklerinin etkisinde kalarak bu tip demeçleri vermekten geri kalmadı kendileri. Sivas maçında "ben ayrılsam daha iyi olacak" demiş zaten."

"KAFAMIZDA BİR İSİM VARDI"

"Ben Ünal hocanın savaşçı ruhuna inanıyor ve güveniyordum. 10-12 teknik direktörle adımız geçiyordu ama hiçbiriyle görüşmedik. Kafamızda bir isim vardı, o da kamuoyunun malumudur. Diğer hiçbirine ne teklif gitti, ne görüşme yapıldı. Konyaspor maçı sonrası benim yaptığım bir açıklama var. Maçların ikinci yarılarında oynanan futbol Trabzonspor'a yakışmıyor. Burada yapılan bir eleştiri var ama iki aydır ben diyorum ki kötü futbolun sorumlusu da benim. Bunun adı öz eleştiridir""HOCANIN BUNA MÜSAADE ETMEMESİ GEREKİRDİ"

"Bu ifadeler, hocanın ifadeleri. Peki bu ifadeleri kullanmaya götüren sürecin içerisinde yer alan aktörler kimler? Hocanın buna müsade etmemesi gerekirdi. Sosyal medyadan birçok asılsız iddia ortaya atıldı. Sayın Süleyman Soylu için, 'Ankara'dan Ünal hocayla görüşmeye geliyor.' denildi. Sayın Soylu o esnada ulusal bir kanalda ülkenin güvenlik durumunu konuşuyordu. Benim ve eşimin telefonuna tehdit ile hakaret mesajları yağdı. Kulübü her yandan tahrip etmeye çalışıyorlar."

"HOCAYA ENGEL OLABİLECEK HER ŞEYİ TEMİZLEDİK"

"Kulüp çalışanlarının maaşları ayın 1'inde değil, 28'inde yatan bir kulüp haline geldik. Hocamız, 'Söylenmekte zorlandığım şeyler var.' diyor. Maaşları 6 ay ödenmeyen futbolcular ve o futbolcuları yöneten, açıklamalar yapan teknik direktörler var. Biz hocanın önünde engel olabilecek her şeyi temizledik. 24 saat onun yanındaydım. Yükleniriz, korkuturuz, kaçırırız diye düşünüyorlarsa çok yanlış insanlarla uğraşıyorlar. Biz nasıl bir görevin altına girdiğimizi biliyoruz. Biz, Trabzonspor'a gönül vermiş insanlarız."

"EREN BÜLBÜL'ÜN AİLESİNİN DESTEK MESAJIYLA MERMİYE KOŞARIM"

"Dün bana Eren Bülbül'ün ailesinden mesaj geldi; 'Başkanım, her türlü kararınızın arkasındayız. Ailecek tüm desteğimiz sizinle, moralinizi bozmayın. Bu taraftar her daim yanınızda, dualarımız seninle. İşte bu mesaj, mücadelede ne kadar haklı ve güçlü olduğunuzu, asla pes etmeyeceğiniz gösteren bir mesaj. Eren Bülbül'ün annesi ve ağabeyinin destek mesajıyla mermiye koşarım."

"KULÜBÜN İÇİNE SİYASET GİRDİ DİYORLAR"

"Olaylar siyasi tarafa çekildi. Sayın Berat Albayrak'ın yaptığı bir şey var; Yeniden yapılandırma ve kulüplerin borçlanmasının önüne geçecek uygulamalar için çok büyük çaba sarf etti. Yanlış mı yaptı? Bu, Trabzonspor için yapılmış bir şey değil. Kulübün içine siyaset girdi deniliyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı, hangi partinin mensubu? Hiçbir şekilde bu oyunun içine düşmeyeceğiz."


 

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Hüseyin Çimşir


"Trabzonspor'un hocası şu anda Hüseyin Çimşir'dir. Başka ne olabilir? Yolun ortasında hocasız kaldık. Hüseyin Hoca'nın yanına 2-3 antrenör alıp yola devam edeceğiz ve başarılı olacağız. Hüseyin Çimşir görevinin başında. Çok büyük bir sorumluluk ama 12 yaşında Trabzonspor'un kapısından giren biri için büyük bir onur ve büyük bir fırsat. Hüseyin hoca benim yapımı ve kulüp hocasının arkasında ne kadar durduğumu biliyor."

"HİÇBİR HOCAYLA GÖRÜŞMEDİK"

"O meşhur gece, her şey bir anda patladı biliyorsunuz. Zaten Şota'yla anlaşmışlardı dendi. Ben en son Şota'yla 2018 Ağustos'ta telefonda görüştüm. Nwakaeme'yi alırken, 5 dakika görüşünü sordum. Mustafa Denizli'yle de anlaşmışız. Hocayla en son bir cenazede 2-3 dakika bir araya gelmiştik. Erol Bulut için de Alanyaspor'la görüştük tabii, hatta Hasan Başkan yemek ısmarladı. Hiçbir hocayla bu süreç içerisinde görüşmüşlüğümüz yok. Trabzonspor kulübünün teknik direktörü Hüseyin Çimşir'dir."

"1 YA DA 2 TRANSFER OLABİLİR"

"Eğer gerçek Trabzonspor taraftarı kulübün başarısını istiyorsa, 'Maçlar başlasın da tribüne gidip takımı ıslıklayalım.' diyenleri içlerinde entegre etmek zorundalar. 1 ya da 2 transfer daha gerçekleştirilebilir. Defansa bir takviye olabilir. Bana göre Türkiye'nin en güçlü forveti bizde. Trabzonspor'un forvete ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum."
 

Trabzonspor transfer haberleri: Ahmet Ağaoğlu'nun sözleri


"Trabzonspor'da çok sık tekrarlanan bir cümle var; 'Kasada, masada ve sahada güçlü Trabzon!'' Trabzonspor masada güçlü. Masada güçlü olmasaydı %30-40 olayının dönmesi mümkün değildi. Trabzonspor sahada da güçlü. Çok daha iyi olamaz mıydı? Trabzonspor kalibresindeki bir takımın kaybetmemesi gereken 13-14 puanlık bir kayıp var. Kasamıza şu an para dolup taşmıyor ama artık kapımıza hacize gelen insanlar yok. Bunlar çok çabuk unutuldu. FIFA ve UEFA'da 1 tane dosyamız yok, oyunculara 1 kuruş borcumuz yok."

"SOSA VE NOVAK'IN MENAJERLERİ MENAJERCİLİK OYNUYOR"

"Devre arası transferi için 12 Milyon TL bütçemiz var. Sosa ve Novak'a, Trabzonspor kulübünün imkanları dahilinde çok iyi rakamlar önerdik. Kendilerince bir sıkıntıları olmadığını biliyorum ancak menajerleri menajercilik oynuyor. Sosa'ya 2 yıllık, Novak'a da 2+1 yıllık sözleşme teklifi  yaptık."

"STURRIDGE İÇİN TEKLİF GELDİ"

"Sturridge için bize ulaşan teklif var. İkinci yarıda Sturridge ile devam etme düşüncesindeyiz. Kendisinden yeteri kadar verim alamadık ancak ikinci yarıda çok farklı bir Sturridge izleyeceğimizden eminim. 

"UĞURCAN ÇAKIR BENİM GÖZBEBEĞİM"

"Uğurcan'ı evlendirirken bile zor verdik. Şimdi nasıl vereceğiz? O benim gözbebeğim. Uğurcan, sorumluluğunun bilinci içinde. Teklifler geldi, gelmeye de devam ediyor. Abdülkadir Ömür ile konuştum. 'Mart başında oynayacak duruma gelirim' dedi. Biz elimizdeki oyuncuların değerini bilmiyoruz. Geçen sene hocayla bir konuşmam vardı, 'Benim 20 milyon Euro verip M. United'tan oyuncu alma şansım var mı? Benim elimde Yusuf ve Abdülkadir var, ederleri 40 milyon Euro. Böyle bir para harcama şansım yok. O  takımların, kadromda olsun dedikleri oyuncular benim kadromda."

"YUSUF BANA MORAL VERDİ, ÇOK ÜZÜLDÜM"

"Yusuf'la sakatlandıktan hemen sonra konuştum, moral vermek için aradım ama Yusuf bana moral verdi. Çok üzüldüm. Yusuf'un morali çok yüksek, hatta şuna inanıyor, Euro 2020 finallerine kendimi yetiştireceğim diyor. Yusuf Yazıcı Lille'de oynayabilir, Barcelona'da oynayabilir, Liverpool'da oynayabilir ama Yusuf Yazıcı Trabzonsporludur. Yusuf bizi yüz akıyla Avrupa futbolunda temsil eden marka elçimizdi."

"LİVERPOOL'UN KALECİSİ ŞU AN BENİM KALEMDE"

"Uğurcan'a Liverpool'dan teklif varmış. Demek ki Premier Lig'de namağlup bir kulüp, benim kalecimle ilgileniyor. Demek oluyor ki Liverpool'un kalecisi şu an benim kalemde. Şampiyonlukla alakalı olarak bir mesaj vermem. Şampiyonlukla alakalı olarak söylemim her zaman şudur: Şampiyonluk için mücadele edilir ve orası da zirvedir, ve Trabzonspor da hep bu zirve yarışının içerisinde olacaktır. Abinin birisi, 'Trabzonspor gülünecek hale geldi.' diyor ya, bekleyelim. 6 ay sonra bakalım Trabzonspor bu ligi nerede ve nasıl bitirecek."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"