comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: 'Yanlış karar, CAS'tan dönecektir'

04 Haziran 2020, Perşembe 11:12
Ahmet Ağaoğlu: 'Yanlış karar, CAS'tan dönecektir'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA'nın kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA'nın bordo mavili kulübe verdiği Avrupa'dan 1 yıl men cezasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. CAS'a gideceklerini belirten Ağaoğlu, bu kararın yanlış olduğunu belirtti ve camiayı sakin olmaya davet etti.

"CAS'TAN DÖNECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR"
"UEFA üst kurulunun yanlış kararını bir an önce CAS'a taşıyacağız. Hazırlıklarımız başladı, çalışmalarımız devam ediyor. Buna benzer bir sıkıntıyı geçtiğimiz yıl farklı boyutlarda yaşadık. Yine orada yaptığımız itirazlar ve verdiğimiz mücadeleler sonucunda 2019/20 sezonu için Avrupa kupalarına katılım hakkı elde etmiştik. Kamuoyu şunu bilsin, çok yanlış bir değerlendirme sonucu verilmiş bir karar. Kısa süre içerisinde CAS'tan döneceğine inancımız tamdır."

"DAVAMIZDA HAKLIYIZ, ENDİŞEMİZ YOK"

"Göreve geldiğimizden beri çok farklı zorluklarla mücadele ettik. Bu doğrultuda bugün itibariyle hukuki süreci başlatmış durumdayız. Camiamızı ve taraftarlarımızı sakin olmaya davet ediyorum. Mücadelemiz devam ediyor, görev bizim görevimiz. Geçen sene yaptığımız mücadelenin biraz daha kapsamlısını yapacağız. Davamızda haklıyız, en ufak bir endişemiz yok. Camiamızı önümüzdeki maçlara odaklanmaya davet ediyorum."

"TFF İLE BİRLİKTE MÜCADELE EDİYORUZ"

"TFF'ye tepkiler olduğunu gördüm. Bu dosyada TFF bizimle birlikte mücadele ediyor. UEFA'nın bağımsız bir kurulu bu kararı verdiği için UEFA'ya da tepki göstermek anlamsız. Taraftarlarımız sakin olsun. Olay kontrolümüz altındadır. Süreç belki uzayabilir ama asla bizim aleyhimize olmayacak. Herkesi lig ve kupa maçlarına konsantre olmaya davet ediyorum. Şampiyon olmak futbolcularımızın ve teknik heyetimizin görevi. Kulübümüz Avrupa kupalarına taşımak da bizim görevimiz."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!