comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: 'Rakiplerimizle aramızda gelir farkı var'

02 Nisan 2021, Cuma 23:14
Ahmet Ağaoğlu: 'Rakiplerimizle aramızda gelir farkı var'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağoağlu, beIN Sports'a konuk oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, beIN Sports'ta beUnited programının konuğu oldu. 

"HANGİ KOŞULLARDA GÖREVE GELDİĞİMİZ UNUTULDU"
3 sene geçti ama futbol kamuoyunda ve kendi camiamızda 3 asırmış gibi algılanmaya başladı. Nereden geldiğimiz unutuldu. Yönetime geldiğimiz gün koşulların neler olduğu unutuldu. Türk sporunun da sıkıntısı aynı zamanda. Kulübün kapısından girer girmez 300 milyon TL'ye yakın ödeme yüküyle karşı karşıyadık. 7 aydır maaş alamayan oyuncular. İcra'da 132 dosya, FIFA'da 36 dosya. 

"KULÜBÜN İYİLİĞİNİ İSTEYEN TARAFTARLARIN ELEŞTİRİLERİ DEĞİL"

Bazen sonuçlar istediğiniz gibi gitmeyince kişisel çıkarlarını ön planda tutan insanların manipülasyonuyla çok farklı şekilde değerlendirilebiliyor. Her puan kaybedilen maçtan sonra tüm eleştirileri ben hep bu çerçede değerlendiriliyorum. Gerçekten kulübün iyiliğini isteyen Trabzonspor taraftarının eleştirisi olarak değerlendirmiyorum. Nedense bazı kesimler takım puan kaybedince ön plana çıktı. Arkasından kitleyi sürüklemek istiyor. Yapılan işin parçası bu. Bunu bilerek geldik tabii. Belki de yıllarca bu şekilde olacak. 

RAKİPLERİMİZLE ARAMIZDAKİ EKONOMİK FARKLILIK

"Rakiplerimizle aramızdaki ekonomik farklılık var. 1'e 4 oranında. Şöyle örnek vereyim. Trabzonspor'un geliri 100 ise Galatasaray ve Fenerbahçe'nin 400, Beşiktaş'ın ise 350. Ancak biz bunlara rağmen yarışın içinde olacağız dedik ve bunu da yaptık."

BANKALAR BİRLİĞİ BORÇ YAPILANDIRMASI HAKKINDA

Trabzonspor bu borcu rahatlıkla öder. Şu an yürürlükte olan finansal politikasından ödün vermediği takdirde öder tabii. 1.5 milyon euro tavan. Onu da alan 2-3 oyuncumuz var. Trabzonspor kulübü bunun üstünde bir oyuncuya ücret ödeyemez. Trabzonspor kulübü bu mali politikadan taviz vermemeli. İhlal ettiğiniz takdirde UEFA ve FIFA'dan önce cezayı Bankalar Birliği ile TFF kesecek. O anlaşma şartlarını ihlal ettiğinizde. Katı koşullar var. 1 yerine 3 harcarsanız sözleşme yürürlükte kalkıyor, cezai şartlarıyla birlikte karşınıza geliyor. Ayrıca işin TFF tarafı var. Tabii TFF'nin ne kadar dik duracağı önemli. Para cezası, puan silme ve küme düşürme cezası var. 

"KURULLARIN BAĞIMSIZ OLMASI LAZIM"

Kurulların bağımsız olması lazım. O zaman tartışmaların önüne geçersin. Son 2 senede 4 MHK değişti. Tartışmalar bitmedi. Sistem bozuk, yapı bozuk. Prizde elektrik yok, sen fişi değiştiriyorsun sürekli. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"