comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: 'Ligler için henüz karar verilmedi'

06 Mayıs 2020, Çarşamba 17:17
Ahmet Ağaoğlu: 'Ligler için henüz karar verilmedi'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu liglerin yeniden başlanacağı tarihin belirlenmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in "Ligleri 12 Haziran'da başlatma kararı aldık" açıklamaları üzerine konuştu. 

A Spor'a konuşan Ahmet Ağaoğlu'nun ifadeleri şu şekilde
"HENÜZ BELİRSİZ BİRÇOK KONU VAR"

Henüz adı koyulamayan, nasıl yürütüleceği belli olmayan pek çok konu var. En basiti maçlar oynanmaya başladığı anda Allah korusun bir sporcuda koronavirüs pozitif çıkarsa, TFF'nin düşüncesi bu futbolcunun oynamayacağı yönünde. Hem Sağlık Bakanlığı, hem de Dünya Sağlık Örgütü'nün bu konuyla alakalı talimatları var. Yakın temasta bulunduğu bütün insanlar 14 gün süreyle karantina altına alınırlar. Bir oyuncunuzu devre dışı bırakarak bu işin içinden çıkamıyorsunuz. 

"TFF SADECE TAKVİM BELİRLEMİŞTİR, NİHAİ KARARI HÜKÜMET VERECEKTİR"

TFF sadece takvim belirlemiştir. Nihai kararı verecek olan hükümettir. Takvim olarak pek sıkıntılı bir takvim görünmüyor. Eğer şartlar oynamaya müsait olursa -ki, şu anda müsait değil. Takvim olarak bir haftada 2 maç oynayıp, 5-6 hafta içerisinde bu işi bitirmek kulüp olarak tercihimiz olurdu. Yayıncı kuruluşun talepleri doğrultusunda böyle bir takvim belirlemiş TFF. Şimdilik ibaresi var. Bu sadece belirlenen bir takvimdir. TFF Başkanı Nihat Özdemir'in konuşmaları ve satır aralarındaki ifadelerinden anladığım kadarıyla yönetim kurulu olarak değerlendirmeyle bu sadece takvim belirlemedir. Nihai kararı Sağlık Bakanlığı tavsiyesi doğrultusunda hükümet kararına bağlı olduğu anlaşılıyor. 

"TRABZONSPOR OYNANMASINI İSTEMİYOR ALGISI YAPILIYOR"

Sosyal medya üzerinden algı yaratılmaya çalışılıyor. 14 kulüp oynanması, 4 kulüp oynanmaması yönünde görüş belirtmiş. Bu algı Trabzonspor üzerinden yürütülüyor. Bu 4 kulüpten biri Trabzonspor olduğu ifade edilerek algı yaratılmaya çalışıyor. Biz sürecin başından beri hep şunu söyledik. Sağlıkla alakalı bir pandemi var. Tüm sorumluluk devlettedir. Bununla alakalı olarak devletin vereceği karar ne olursa olsun, Trabzonspor kulübü bu karara saygılı olur. Biz hiç sağa sola oynamadık, lider olmamıza rağmen görüş belirtmedik. Basit bir ifadeyle lig tescil edilsin diye bir ifade de kullanabilirdik. Ancak sağlık konusunda sorumluluğun devlette olduğu yerde devlete akıl vermek gibi bir saygısızlığın içinde Trabzonspor kulübü tarihi boyunca bulunmamıştır. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"