comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: 'Hayal kırıklığı yaşıyorum'

30 Aralık 2019, Pazartesi 16:19
Ahmet Ağaoğlu: 'Hayal kırıklığı yaşıyorum'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman'ın görevinden ayrılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. TRT Spor'a konuşan Ağaoğlu, "Hayal kırıklığı yaşıyorum. Canım yandı" dedi.

"BENİM ELEŞTİRİMİ ÜNAL HOCA ÜSTÜNE ALMIŞ"
"Puan kaybettiğimiz, kötü oynadığımız, eleştirildiğimiz maçlardan sonra söylediğim bir şey vardı. Kulüpteki her sorunda sorumlu benim. Kötü taktiğin de, hatalı pasın da, yönetimsel sorunun da sorumlusu benim demiştim. Ünal Hoca ve oyuncular üzerinden eleştiri yapılmasın, eleştiri bana yapılsın. Sayın hocamız yaptığım eleştiri kendi üzerine alınmış. Benim ifadelerim Ünal Hoca'yı hedef alan ifadeler değildi. Kayserispor maçının ardından da bunu dile getirdi. "Beni yemeye çalışanların boğazına takılırım" dedi. Ünal Hoca, ailemden daha fazla vakit geçirdiğim bir insan. Bazen duygusal olarak bu tip duruma girebiliyor. Ayrılmayı kafasına koymuştu. Kendisiyle yapılan görüşmelerde de bunu ifade etmiş."

"GÜNDEMİMİZDE BİR TEKNİK ADAM YOK"

"Gündemimizde bir teknik direktör yok. Şu ana kadar hiç kimseyle de görüşmedik. Takımımızda Sosa, Mikel gibi tecrübeli oyuncular var. Nitekim Sosa'yı biz ileride de teknik heyet içerisinde görmeyi planlıyorduk. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu mücadele kaldığı yerden devam edecek. Belki biraz daha yükümüz ağırlaşacak ama görevimizin bilinciyle bu kulübü çok daha farklı yerlere taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Şu an itibariyle mevcut teknik ekiple devam ediyoruz. Sezon ortasında Trabzonspor'un yükünü taşıyacak hocayı bulmak o kadar kolay bir şey değil ama ihtimal dışı da değil."

"HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUM"

"Ailemle geçirdiğim zamanın 2-3 katını hocayla birlikte geçiriyordum. Haftada 4-5 gün sürekli birlikteydik. Kulübü bulunduğu noktadan daha farklı noktaya taşımak için birlikte mücadele ettik. Bizim ilişkimiz sadece başkan-hoca ilişkisi değildi. Birbirimizi belirli noktalarda anladığımızı tahmin ediyordum. Bu kadar birbirine yakın iki insanın birlikteliğinin böyle sona ermesi kolay değil. Kırgınlık var mı? Hayal kırıklığı var. Hocanın, oyuncunun yaptığı hatanın sorumluluğunu ben üzerime almıştım. Böyle bir insanın yaptığı eleştiriyi hocanın kendi üzerine alınması hayal kırıklığı yarattı. Canım acıdı. Fakat kulübün doğruları, her zaman şahısların önünde gelir."

"HİÇ KİMSE TRABZONSPOR'UN ÜZERİNDE DEĞİL"

"Malatya maçında hocamıza karşı yapılanlar vardı ve hocamızı istifa noktasına getirmişti. Hatta kendisi bana istifa etmesinin doğru olacağını söylemişti ama ben kendisine her şeyin farkında olduğumu ve gereğini yapacağımızı söylemiştim. Sonrasında aldığımız kararlar futbol kamuoyunun malumudur. Kulüp başkanı da dahil hiç kimse Trabzonspor'un üzerinde değildir. Gelirsiniz, hizmet edersiniz, gereğini yaparsanız ve görev süreniz dolduğu zaman da ayrılırsınız. Bazen farklı etkenler devreye girdiği zaman da görevi bırakıp gidersiniz."

"KİMSENİN HAKARET ETME HAKKI YOK"

"Telefonuma yüzlerce mesaj geldi. Bazıları tehdit, geriye kalanların tamamı hakaret içerikli. Hiç kimse, kulübünün başkanına böyle hakaret edemez. Eleştiri doğaldır, her türlü olumsuzluğun sorumlusu benim. Takım eğer bir şeyleri başarmışsa bunda en büyük pay futbolcunun, hocanın ve yönetimindir. Eğer ortada bir olumsuzluk varsa bunun tek sorumlusu da kulüp başkanıdır. Başkanı eleştirebilirsiniz ama kendisine ve ailesine ağır bir şekilde hakaret etme hakkına hiç kimse sahip değildir."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)