comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: "Geceler uykusuz geçiyor"

26 Haziran 2020, Cuma 16:32
Ahmet Ağaoğlu:

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, geldikleri noktanın birilerini rahatsız ettiğini belirtti.

FutbolArena - Trabzonspor 46'nci Divan Olağan Genel Kurulu Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde, korona virüs tedbirleri kapsamında üyelere ve basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantı, bordo-mavili kulübün sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlandı. Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 6 maç sonunda ligi zirvede tamamlayacakların dan en ufak bir şüphelerinin olmadığını söyledi.
 

Ahmet Ağaoğlu'dan Trabzonspor açıklamaları


"Trabzonspor'un elde etmiş olduğu başarılar Trabzonspor Kulübüne ve Trabzon insanına altın tepsiyle sunulmadı. Kısıtlı imkanlar içerisinde haksızlığa, adaletsizliğe, adaletsiz olan güce karşı direnişin sembolü olarak verilen bir mücadele neticesinde bu başarıların hepsi elde edildi. Geçtiğimiz son 20 yıl içerisinde futbolda adalet kavramının farklı şekilde algılanması neticesinde kavram kargaşası yaşanmaya başlandı. Şükürler olsun ki Trabzonspor zorlanmasına rağmen bu çizgisinden ödün vermedi. Bugün verdiğimiz mücadelede bunun devamıdır. Geçmişte yaşanan sıkıntılardan ders aldık. Öyle bir yapılanma içerisine girdik ki. Bu ve buna benzeri süreçler bu kulübe, bu takıma ve bu camiaya zarar veremeyecektir. Süreç Trabzonspor açısından başlamıştır. Trabzonspor futbol takımı hem kupada hem de ligde hemde önümüzdeki yıllarda aynı şekilde bu zirve mücadelesini ve zirve savaşını sürekli hale getirebilecek yüzde 80-90 bir yapıya oturtmuş durumdadır. Onun için ileriye dönük baktığımız zaman bir daha 1996 ve 2011'lerden sonraki sıkıntıları yaşamamızı asla ve asla söz konusu olmayacağını, bu kulübü yöneten insanlar kulübü canından öte seven insanlardır. Bu kulübü canınızdan öte severseniz bu kulüp sıkıntılar yaşamaz."

"GECELER UYKUSUZ GEÇİYOR"
"Uzun yıllardan sonra ilk defa 3 kupada bir hedefe yürüyoruz. Çok heyecanlıyız. Bu kadar büyük sorumluluğu yüklendiğiniz anda hedefe de bu kadar yakınlaştığınız yerde azami gayretle en az hatayı yapmaya gayret ediyoruz. Geceler uykusuz geçiyor mu, geçiyor. Bazen saatler geçmek bilmiyor. Her şeyin ötesinde Allah'a şükürler olsun ki böyle bir süreç içerisinde kulübümde görevde bulunuyorum."

"GELDİĞİMİZ NOKTA BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ"

"Herkesin gözü üzerimizde çok erken ayağımızın takılması bekleniyordu. Bunu futbolcular üzerinden, teknik heyet üzerinden yapmaya çalıştılar. Farklı unsurları devreye sokarak yapmaya çalıştılar. Elde ettiğimiz başarıları, gelmiş olduğumuz noktayı farklı yerlerle ilişkilendirmeye çalıştılar. Ama 'Güneş balçıkla sıvanmaz' netice itibarıyla öyle bir noktaya geldik ki bunların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı. Trabzonspor'un bileğinin gücüyle kendi doğrularıyla, ahlaki değerlerle futbolun ve spor'un doğrularıyla başarıya doğru yürümekte. Doğal olarak bu bir takım kesimleri rahatsız etti. Ben de olsam rahatsız olurdum çünkü bizim 3-4 katımız bütçelerle kurulu takımları gerimizde bıraktık."

"OYUNCULARIMIZIN MOTİVASYONU ÇOK İYİ"

"36 gündür ben tesislerdeyim. Günün 24 saati oyuncularla, teknik heyetimize ve arkadaşlarımla birlikteyim. İyi ki 2 puanı kaybettik demiyorum ama şuanda takımı, oyuncuları ve teknik heyetimizi olduğunda da daha fazla bir şekilde baskıdan vari çok açık bir şekilde motive olmuş olduğunu çok açık sizlere söyleyebilirim. Bu konuda psikolojik olarak veya olumsuz bir baskı söz konusu değil. Oyuncuların morali yerinde. Yaşanmış olan olaylardan dolayı önümüzdeki maçlara daha farklı bir şekilde baktıklarını belirtebilirim. Alanyaspor maçının zor geçeceğini biliyorduk ve bekliyorduk ama bir takım farklı unsurların bu şekilde devreye girmesini bu kadar aşırı bir şekilde beklemiyorduk. 6 maç sonunda takımımızın ligi zirveden bitireceğinden en ufak bir kuşkumuz yok."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!