comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: 'FIFA'ya dosyayı yolladık!'

14 Mart 2021, Pazar 18:22
Ahmet Ağaoğlu: 'FIFA'ya dosyayı yolladık!'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, BB Erzurumspor maçının ardından FIFA'ya yapılan başvuru hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, geçtiğimiz hafta futbol kuralları anlamında iç hukuk yollarının tıkandığını söyleyerek, herkesin hakem konusunda şikayet ettiği ortamda sistemin değişmesi gerektiğini belirterek bu doğrultuda FIFA'ya başvuracaklarını söylemişti ve yapılan başvurunun detayları hakkında konuştu. 

Ahmet Ağaoğlu, BB Erzurumspor beraberliği hakkında ise "Şartlar ne olursa olsun Trabzonspor gibi oynamamız lazım. Daha coşkulu oynamamız lazım." dedi. 
"FIFA'YA DOSYAYI GÖNDERDİK"

Ülke futbolunda her takımın ciddi şekilde serzenişleri var. Bizim de söylediğimiz şuydu. MHK'yı örnek vermiştim. İki senede 4 MHK değişti. Hakem tartışmaları ise bitmedi. Artarak devam etti. Sıkıntı devam ediyor. 4 tekerlek değiştikten sonra araç hala gitmiyorsa sıkıntı motorda, sistemde. Biz bunu dile getirdik. En son çağrı olarak Kulüpler Birliği'nde tamamına yakınının desteğiyle hazırlamış olduğumuz dosyayı FIFA'ya gönderdik.

"MARKA DEĞERİ BU ŞEKİLDE YÜKSELMEZ"

Herkesin şikayetçi olduğu sistemde marka değerini yükseltmeniz iyimserlik olur. Türk futbolunun selameti açısından yapılmış olan başvuru. Dosya, FIFA'ya gönderildi. Benim tahminim FIFA Disiplin Kurulu da UEFA'ya gönderecek. Herkesin ağzında aynı kelam var. Adalet istiyoruz. Adaletin sağlanabilmesi için görev yapan insanların özgür ve bağımsız görev yapabilmeleri lazım. Baskı altında olmamaları lazım.  Bireysel mücadelenin anlamı yok. Madem herkes aynı doğrultuda sıkıntı yaşıyor. O zaman aynı doğrultuda hareket etmek zorundayız.

"SADECE CANIMIZ YANDIĞINDA BAĞIRIYORUZ, BU ÇÖZÜM DEĞİL"

Bireysel olarak yapılanlar anlam ifade etmiyor. Eğer anlam ifade etseydi 35 senedir aynı şeyi konuşuyorsak, demek ki işin odağına inmiş değiliz. Yüzeysel olarak sadece canımız yandığı zaman bağırıyoruz. Bu da sorunun çözümüne hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Eğer olsaydı bugün hala bunları konuşuyor olmazdık. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"