comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: 'Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş yarışta'

20 Aralık 2021, Pazartesi 21:16
Ahmet Ağaoğlu: 'Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş yarışta'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Haber Global'de gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağağlu, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. 

"FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY HALA YARIŞIN İÇİNDE"
Yaşadıkları tribünlansı göz önüne aldığımızda ona rağmen şu anda hala ben Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı yarışın içinde görüyorum. Göze hoş gelen futbol olarak değerlendirdiğimiz zaman Hatayspor, hoca değişikliğinden sonra Başakşehir, Konyaspor ve Fatih Karagümrük güzel futbol oynuyorlar. Ligin geneline yayamadılar belki ama ligin geneline yayan takımlar da var. Hatayspor, Konyaspor gibi.  Şampiyonluk mücadelesi içerisinde Trabzonspor'a rakip olarak Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gösteriliyor ama Hatayspor, Konyaspor, Alanyaspor, Başakşehir'e saygısızlık yapılıyor. Başakşehir'in son haftalardaki çıkışı oldukça etkileyici. 

"NET MAAŞ BÜTÇESİ 23 MİLYON EURO"

Trabzonspor'un borcu 1 milyar 380. Yapılandırılmış borç 900 milyon üzerinde.  40 milyon euro'luk kadroyu ilk sene 16-17 milyon euro, ikinci sene 18 milyon euro. Bu sene yapılan takviyeler, hedef belirleme. Şampiyonluğu hedef olarak belirlediğiniz zaman biraz bütçenin üzerine çıktık. 23 milyon euro net maaş bütçesiyle gidiyoruz. 

"DEVLET DESTEĞİ DİYENLERE ŞUNU SÖYLÜYORUM;"

Bunu söyleyenlere her zaman şunu söylüyorum. Bütün hesaplar açık bizde. Gelirler, giderler çok açık ve net. 1 kuruş kaynağı belli olmayan bir girdi tespit ederlerse ben soy isminin üzerine kocaman bir çizgi çizerim. Borsa'da işlem gören 4 büyük kulüp var. Yaptığınız her harcamayı, elde ettiğiniz geliri, imzaladığınız her sözleşmeyi kamuouyla paylaşmak zorundasınız.ş 

 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!