comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu bombaladı: 'Trabzon'un gençleri katledildi'

10 Şubat 2019, Pazar 21:40
Ahmet Ağaoğlu bombaladı: 'Trabzon'un gençleri katledildi'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Spor Toto Süper Lig 21. haftasında Galatasaray'a karşı 3-1 kaybettikleri maçın ardından hakem kararlarına sitem etti. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Galatasaray maçının ardından hakem Ümit Öztürk'ün kararlarına sert tepki gösterdi. 


Galatasaray 3-1 Trabzonspor Ahmet Ağaoğlu'nun maç sonu açıklamaları


"YİNE TRABZON'UN GENÇLERİ KATLEDİLDİ"

"Trabzon Lisesi 1915'te Çanakkale'ye gençlerini gönderdi. O lise 2 yıl mezun vermedi. Emperyalist kurşunlarıyla şehit oldular. Aradan 105 yıl geçti değişen bir şey yok. Yine Trabzon'un gençleri katledildi."
"BIRAKIN FUTBOL OYNAYARAK YENİLELİM"

"Bırakın futbol oynayarak yenilelim. Utanması gerekenler var. Allah bize değil haram tek puan, değil haram tek gol, haram tek faul bile nasip etmesin. Hakkımız çalındı ama hakkımız olan çalınmadı. Bu gecenin özeti budur. Trabzonsporlu genç futbolcuların katledilişini izledik."

"DAHA FARKLI DA KAYBEDEBİLİRDİK"

"Biz bugün Galatasaray'da daha farklı da yenilebilirdik. Bırakın mücadelemizi yaparak, o mücadeleyi vererek yenilelim. O mağlubiyeti başka nedenlere, başka şeylere bağlamadan içimize sindirerek buradan çıkalım. Yanlışları, hatalarımızı düzeltelim. Biz bunları düzelteceğiz. Peki neticeye tesir eden hataları kim düzeltecek?" 

"KİMSE İLE GÖRÜŞMEYE NİYETİM YOK"

Hakem Ümit Öztürk'ün düdüğünü asmasını istemediklerini açıklayan bordo-mavililerin başkanı, “O düdük asılmasın, adaletli çalsın. Ben bunu istiyorum. Bu bir kulüp başkanına yakışıyor mu? O düdük adaletli çalsın, bayrak adaletli kalksın ki ben çocukları gönül rahatlığıyla sahaya sürebileyim. Uzun yıllar sonra ilk defa mağlubiyetlere rağmen taraftarlar takıma sahip çıkıyor. Biz sadece adalet istiyoruz. Türk futbolunun filizi olan bu gençlerin bu şekilde budanmasına karşıyız. Kimse ile görüşmeye niyetim yok” diye konuştu. 

"NEYE GÖRE VAR BEN ANLADIM"

VAR'ın mükemmel bir sitem olduğunu vurgulayan Başkan Ağaoğlu, “Neticede teknoloji, her şey gözüküyor. Ceza sahası içinde bir oyuncunun ayağına basıyorsanız, topa hamle yapmasını engelliyorsanız teknoloji bunu gösteriyor. Bunun kararını verecek olan neticede yine bir insan, yine bir hakem. VAR var mı yok mu, neye göre var neye göre yok ben de anlamış değilim. Biz Galatasaray'a daha farklı da yenilebilirdik bırakın mücadelemizi yaparak yenilelim. Neticeye tesir eden hataları kim düzeltecek, VAR mı düzeltecek? Başka bir yöntem mi var bilmiyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)