comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu açıkladı! Novak'ın transferi

02 Haziran 2020, Salı 13:43
Ahmet Ağaoğlu açıkladı! Novak'ın transferi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Novak'ın transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Milliyet Gazetesi'ne gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, Fenerbahçe ile adı anılan Filip Novak'ın transferi hakkında da konuştu.

"NOVAK'A EN İYİ TEKLİFİ YAPTIK"
"Novak'a en iyi teklifi yaptık. Oyuncunun üç menajeri olduğu için bu alanda sıkıntımız var. Oyuncu da lig sonuna kadar süre istedi. Ben ücret konusunda babamın oğluna bile taviz vermem. Maksimum rakam belli. Bunun ötesi ekonomimizi bozar."

"BİR TAKIM KAPTANI SOSA'YI ARIYOR"

"Sosa'nın ülkesine dönmek gibi bir düşüncesi şu anda yok. Onun birinci tercihi Trabzonspor. Günde neredeyse yarım saat telefonla konuşuyoruz. Sosa bu takımın çok önemli bir parçası. Ayrıca Sosa sadece bir oyuncu değil. Sorumluluk alıp, bu takımın saha içi liderliğini yapan bir isim. Kariyeri zaten tartışılmaz. Bana ‘ailevi olarak çözmem gereken bir iki sorun var' dedi. Çocuklarının eğitim durumunu, geleceğini planlaması gerekiyormuş. Yaptığımız görüşmelerde para hep ikinci planda. Belki futbolu bıraktıktan sonra teknik ekibimizde yer alabilir.

Bir takımın kaptanı, isim vermek istemiyorum... Sosa'yı arıyor ve ‘Bu söylenenler doğru değil. Vaka sayısı daha fazla. Futbol canımızdan daha mı önemli. Biz oynamak istemiyoruz' diyor. Sosa ise ‘Biz yönetimimiz ile görüşüyoruz. Yönetimin kararıyla hareket edeceğiz' diyor. Bu çok güzel bir cevap aslında."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!