comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdullah Avcı'nın dikkat çektiği detay

12 Ağustos 2022, Cuma 23:45
Abdullah Avcı'nın dikkat çektiği detay

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Kazanmak önemli ama bu oyunu geliştirmemiz gerekiyor." dedi. 

FutbolArena - Trabzonspor, Süper Lig 2. haftasında sahasında Hatayspor'u 1-0 mağlup etti. 

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"DAHA ERKEN BİTİRMELİYDİK"

Bizim gibi takımın bu oyunu daha erken koparması lazım. Evet topu rakibe verdiğimiz anlar fazlaydı ama 1 ve 2. bölgede pas imkanı tanıdık. Tek pozisyon verdik sadece. Fırsatlarımız vardı. Biz bu oyunu daha iyi oynamalıyız. Bu kadar zor olmamalıydı bana göre. Sonuçta bütününde kazanmak önemli. Bu ligde kolay maç yok. 2 maç 6 puan. Gol yemeden devam ediyoruz. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bıraktıkları yerden şampiyon şekilde devam ediyorlar. Bizim de her seferinde daha iyisini yapmamız lazım. 

"KOPENHAG İLE HEM ÜLKE FUTBOLU, HEM BİZİM AÇIMIZDAN ÖNEMLİ BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ"

Salı günü hem ülke futbolu, hem bizim adımıza önemli bir maça çıkacağız. Oralarda yarışmak, o deneyimleri kazanmak, maddi manevi kulübe girdilerin olmasını sağlamak bizim açımızdan önemli. Yarından itibaren Kopenhag maçına en iyi şekilde hazırlanacağız. 

"DÜNYA KUPASI SÜRECİ İÇİN PROGRAMIMIZ HAZIR"

Biz şimdiden programımızı yaptık. Kasım ayında ne kadar izin vereceğiz, kaç tane hazırlık maçı yapacağız, bizde kimler kalacak. Kamp programı. 

Abdullah Avcı, Visca'nın sakatlığı hakkında ise, "Visca'nın kolunda kırık var. En az 3-4 ay gibi bir süre konuşuluyor. Nasıl seyredeceğine bakacağız. Futbolun içinde bunlar var. Visca iyi bir profesyonel. Bu süreci hızlandıracaktır. Bu galibiyet Visca'ya armağan olsun." ifadelerini kullandı. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!