comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdullah Avcı'dan Rezerv Lig eleştirisi: "Açılım yanlış"

06 Ağustos 2022, Cumartesi 02:36
Abdullah Avcı'dan Rezerv Lig eleştirisi:

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, İstanbulspor galibiyetinin ardından duran topların önemine ve yaptıkları çalışmalara dikkat çekerken, basın toplantısında Rezerv Lig ile ilgili gelen soruya ise "İsim doğru ama açılım yanlış." dedi. 

FutbolArena - Trabzonspor, Süper Lig'de yeni sezonun ilk haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda İstanbulspor'u 2-0 mağlup etti. 

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"DURAN TOPLARLA MAÇI ÇÖZÜP İSTEDİĞİMİZİ ALABİLİYORUZ"

""Bugün ilk yarıda oyunu koparabilirdik. Özellikle Süper Kupa'da taç ve duran top organizasyonlarımız var. Bazen her şeyi doğru yaparsınız ama berabere biter. İki haftadır duran topla maçı çözüp istediğimizi alabiliyoruz. Oyuncularım ne verirsem yapmaya çalışıyorlar. Önemli olan da bu, oyuncularıma teşekkür ediyorum. Yoğun bir sezonun arkasından çok fazla ara olmadan Süper Kupa almak ve lige hazır olmak kolay olmuyor. İki maçtır gol yemeden devam ediyoruz." 

"REZERV LİG İSMİ DOĞRU AMA AÇILIMI YANLIŞ"

"2010-2011'de milli takımdayken rezerv lig ile ilgili çok çalışmam olmuştu. İsmi doğru ama uygulamada doğru olmadığını düşünüyorum. Oyuncu, stat ve rekabet ortamında, profesyonel ligde gelişir. Bugün maç yaptık, yarın yenileme çalışması yapacağız. Oynayan oyuncuyla oynamayanın antrenmanı aynı olmuyor. Ben U-19 takımıyla tesiste zaten maç yapıyorum. Profesyonellik olması lazım. Rezerv tesiste oynayarak olmaz. 1 sene sonra bozulacak bir şeye başlamanın maddi ve manevi zarar olacağını düşünüyorum."

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!