comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdullah Avcı'dan iddialı sözler! 'Burası Trabzonspor'

17 Kasım 2020, Salı 14:29
Abdullah Avcı'dan iddialı sözler! 'Burası Trabzonspor'

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başarılı teknik adam, "Sadece Antalyaspor değil, birçok takımdan teklif aldım ama Trabzonspor söz konusu olunca uyuyamazsınız. Ben dingin denizlerde değil, dalgalı denizlere geldim." dedi.

"TRABZON'DA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM"
"Trabzon'a gelirken bana, 'çok sert bir yere gidiyorsun, medyası çok serttir' dediler. Ben Karadeniz insanını çok iyi tanırım. Ben de bir Karadeniz çocuğuyum. Bunu unutmayın. Trabzon'da olmaktan ve Trabzonspor'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Karadeniz'in bir çocuğu olarak buraya olan aidiyet hissimi arttırıyor. Bu benim için çok önemli bir motivasyon kaynağı oluşturuyor."

"ÇOK KISA SÜREDE NET BİR ŞEKİLDE SÖYLEYECEĞİM"

"Klopp'un ilk iki sene neler yaptığını, Alex Ferguson'un Manchester United'da yıllar sonra başarıya ulaşması gibi birçok örnek sayabilirim. Ben bu kadar zamanı ve sabrı belki beklemiyorum ama bu kadar dalga yaşamış bir takımla kısa sürede hedeflerimiz ne olacak bunu çok kısa sürede net bir şekilde söyleyeceğim. Burası Trabzonspor. Duygusu ve heyecanının yanına futbol aklını da sokacağız. Bu desteği bekliyorum."

"BERABER HAREKET EDEN BİR TAKIM OLMAMIZ GEREKİYOR"

"Geldiğimiz günden bu yana takım savunmasıyla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Oyuncuların büyük bölümü buna da sağlıklı yanıt verdi. Ligimizde takım savunmasını doğru yaptığınız sürece hücum opsiyonlaırnı geliştirebilirsiniz. Beraber hareket eden, beraber baskı yapan ve sahada beraber üzülen, sevilen bir takım olmamız gerekiyor. Onun duygusu bu şehirde var."

NURGÜL GÜNAYDIN (FUTBOLARENA) : "Taraftarların ilgisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca basında yer alan, 'Trabzon'a kavga etmeye gidiyorum' sözleriniz için ne dersiniz?"

"Trabzon taraftarının gücünü çok iyi biliyorum. Buraya daha önce geldiğimde bunu çok net bir şekilde gördüm. Türk futboluna iyi hizmetler etmeye çalışıyorum. Teknik adam olarak oyunu geliştirmeye çalıştım. Buna kavga mı dersin, mücadele veya savaş mı dersin bilmiyorum. Bunun adına ne demek istiyorlarsa o şekilde ifade etsinler."

"TRANSFER KONUSUNDA GÖRÜŞECEĞİZ"

"Oyuncu grubu antrenmanda istediklerimize iyi karşılık veriyorlar. Umarım maçta da bunu görebiliriz. Fiziksel olarak takım iyi durumda. Biz enkaz almış durumda değiliz. Bundan önceki hocalara teşekkür ediyorum. Bugün sıra bizde. Umarım daha yukarılara taşırız. Transfer konusunda oyuncu izleme komitesiyle görüşeceğim. Öncelikle tespitlerimizi yapacağız, sonrasında konuşacağız."

"FUTBOL OYNANMALI"

"Futbolun iyileştirme gücü var. Futbol oynanmalı. Bizim sahada olmamız gerekiyor. Kendimizi izole etmeliyiz. Hiç yaşamadığımzı bir tecrübeyi yaşıyoruz. Haftada 3 maç yapacağız. Sakatlıkların ne derece olacağına bakacağız. Az sakatlık ve az hastalıkla bu süreci geçirmeyi temenni ediyoruz."

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"