comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdullah Avcı'dan FutbolArena'ya yanıt! İrfan Can göndermesi

26 Ocak 2021, Salı 20:04
Abdullah Avcı'dan FutbolArena'ya yanıt! İrfan Can göndermesi

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Medipol Başakşehir ile oynanacak Süper Kupa maçından önce konuştu.

FutbolArena - Trabzonspor ile Medipol Başakşehir, Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecek. Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Süper Kupa maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Nurgül Günaydın (FutbolArena): "Trabzonspor taraftarı bu maçı geçen sezonun rövanşı olarak görüyor. Neler söylersiniz?"
Abdullah Avcı: "Ben geçen senenin rövanşı olarak görmüyorum. Bu sene yeni bir maç, yeni hedef. Bunu almak istiyoruz. Başakşehir'in oyuncu grubuna da hakimim. 7-8 eksiği de olsa geniş oyuncu havuzuna sahip olduğun biliyorum. Alternatifleri fazla. Hocanın memnun olduğu olmadığı oyuncular vardır ama ben bu konuda daha dar bir havuzun içinde gidiyorum. Kaliteli takıma karşı oynayacağız. Her müsabaka zordur. Biz de buna en iyi şekilde hazırlanıp çözmeye çalışacağız."

Çağdaş Sevinç (FutbolArena): "Teknik direktörlük kariyerinizde ilk kupanıza çok yakınsınız. Bunun heyecanını yaşıyor musunuz?"
Abdullah Avcı: "Antrenörlük veya futbolculuk her anı doğru yaşamakla alakalı. Bunlara çok bakmıyorum. İşimi doğru yapıp kendimi geliştirmeye, oyuncumu ve oyunu geliştirmeye çalışan biriyim. Yeni geldiğim yerde tarihinde kupa almış teknik direktör denecekse bunu istemiyorum. Biz her maç aynı heyecanları yaşıyoruz. Tarihinde yer almak önemlidir. Trabzonspor tarihine baktığında o sevinçleri, oyuncuları, teknik direktörleri çok net görüyoruz. Oyun ve oyuncuyu geliştirmek sonuçlandırmak insanı mutlu eder."

ABDULLAH AVCI'DAN İRFAN CAN GÖNDERMESİ

Öte yandan Okan Buruk'un eski öğrencisi İrfan Can Kahveci hakkında yaptığı transfer açıklamalarından sonra söz alan Abdullah Avcı, "İrfan'ın sakat olduğunu bilmiyordum. Şimdi öğrendim. Okan hocam, İrfan yarın oynamayacaksa ben de talip olabilir miyim? Benim de emeğim var." göndermesinde bulundu.

"KUPA ALIŞKANLIĞI OLAN BİR TAKIMIZ'

"Trabzonspor olarak pozitif yönümüz 12 haftadır çalıştığımız oyuncuların çalışmalarımıza verdiği olumlu tepkiler. Bunu sahada geliştirmek ve geliştirirken de hedeflediğimiz özgüveni yakalamak istiyoruz. Bu kupa alışkanlığı olan takıma bunu tekrar kazandırmak özgüvenimizi daha yukarıya çekip bir sonraki lig maçına hazırlanmak istiyoruz."

"ŞAHANE BİR KULÜBE KARŞI OYNAYACAĞIZ"

"Ligimizin oyuncu zenginliğine sahip bir kulüp. Şahane kulüple yarın bir müsabaka oynayacağız. Trabzonspor, ülke tarihinin en önemli kulüplerinden bir tanesi. Türkiye futboluna oyuncu kazandırmış, şampiyonluklar yaşamış bir şehir. Eski adı Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı 5'i üst üste olmak üzere toplamda 7 kere kazandık. Süper Kupa adına geçince de bir kez aldık. Toplam 8 kere almış bir şehir. 12 haftadır yaptığımız çıkışımızı bir kupa alarak bir sonraki sonuçlara yardımcı olmasını istiyoruz. Enerjimizi yükseltecek kupayı almak istiyoruz. Hava şartları ne olacak bilmiyorum. İyi takım, iyi hoca, iyi bir kulüp ve iyi bir müsabaka olacak."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"