comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdullah Avcı üst üste 4 sezon alt lig takımlarına elendi

16 Aralık 2020, Çarşamba 22:41
Abdullah Avcı üst üste 4 sezon alt lig takımlarına elendi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Kupası'nda kariyerinde 6. kez alt lig takımlarına elendi. 

FutbolArena - Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Adana Demirspor'a penaltı atışları sonrasında kaybederek kupaya veda etti. Kupanın son şampiyonu Trabzonspor'da, Adana Demirspor'a elenince moraller bir hayli bozulurken, Abdullah Avcı'nın takımları son 4 sezonda da bu kupada alt lig takımlarına elendi. 

Abdullah Avcı geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ın başında Türkiye Kupası'nda o sezon alt ligde mücadele eden BBE rzurumspor'a elenirken, Medipol Başakşehir'de üst üste iki sezon yine alt lig takımları Giresunspor ile Hatayspor'a elendi. 
6. KEZ ALT LİG TAKIMLARINA KUPADA ELENDİ

2020/21 Adana Demirspor
2019/20 BB Erzurumspor
2018/19 Hatayspor
2017/18 Giresunspor
2008/09 Tokatspor
2007/08 Amedspor

ABDULLAH AVCI MAÇ SONU NELER SÖYLEDİ?

“Oyuncu kalitesi yüksek bir takıma karşı oynadık. İlk yarının 35 dakikasını çöpe attık. Sonra doğru oyunla saha içinde biraz daha rakip kaleye gitmeye başladık. Onda da pasın kalitesi, şiddeti gibi detaylarda sorun yaşadık. İkinci yarı itibariyle zaman zaman geçişlerden verdiğimiz pozisyonlar sonrasında oyunun içinde devamlı olmaya çalıştık. Son dakikada geri dönüşle ilgili fırsat geldi ve bunu değerlendiremedik. Kadro mühendisliği ve sakatlıkların alternatifleriyle ilgili sorunlar var. Bugün itibariyle forvetim ilk kez oynadı ve ilk 45 dakika sonunda tekrar sakatlandı. Bunun alternatifi altyapıdan çıkan bir oyuncumuzdu. Yani arada oyuncu kalitesiyle kadro kalitesi ve mühendisliğiyle ilgili sıkıntılı durum var. Buna rağmen çocukların iyi niyetiyle oyun içerisinde yapmaya çalıştıklarıyla kaçırdıkları detaylar var. Bunu çok iyi değerlendirmek lazım. Çünkü burası Trabzonspor, rekabet ortamı olmalı. Oyuncu kalitesinin daha yüksek rekabet ortamının daha fazla olması lazım. Onun için devre arası veya sezon sonu itibariyle bu yapılanmayı iyi değerlendirmek lazım. Bugün Ekuban, Anthony oynamadı. Djaniny daha doğru dürüst oynamadı. Afobe'nin de performansı inişli çıkışlı. Santrforsuz oynayınca ancak bu kadar olabiliyor. Onun için doğru tespit ve oyuncular ve önümüzdeki sezon için doğru organizasyon ile yukarıya doğru daha doğru seyrederiz. Oyun ve oyun organizasyonuyla ilgili kalite noktasında sorun yaşıyoruz”

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"