comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdullah Avcı beIN Sports'ta! 'Şampiyonluk öyküsü'

23 Mayıs 2022, Pazartesi 21:51
Abdullah Avcı beIN Sports'ta! 'Şampiyonluk öyküsü'

Süper Lig'de sezonu şampiyon tamamlayan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, beIN Sports'a konuk oldu. Abdullah Avcı, "Hiçbir zaman bir teknik direktör tek başına bir takımı şampiyon yapamaz." dedi. 

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, şampiyonluk sürecini beIN Sports'ta "Şampiyonluk Özel" programında Güntekin Onay'a anlattı. 

"TRABZONSPOR'DAN TEKLİF ALINCA YERİNİZDEN KALKIYORSUNUZ"
Bodrum'da suyun kenarındaydım. Trabzonspor'dan teklif alınca yerinizden kalkıyorsunuz. Hayat sana çalıştığın her kulüpte çok önemli deneyimler kazandırıyor. Bu deneyimler sana kazanan olarak geri geliyor. İlk BB Erzurumspor maçının haftasında ekiple toplantı yapıyoruz. Bizim önce sonucu alıp, sonrasında gelişmemiz gerekiyordu. Böyle başladık. 

"ÇOK GÜZEL HİKAYELERİM VAR"

Karadeniz insanı tez canlıdır, sabırsızdır, cesaretlidir. Çok güzel hikayelerim var. Şampiyonluk bir sonuç. Bunda saha içinde takım savunması ve iyi bir takım kurgusunun çok büyük önemi var. Esas süreç bundan sonra başlayacak. 

"HİÇBİR TEKNİK DİREKTÖR TEK BAŞINA BİR TAKIMI ŞAMPİYON YAPAMAZ"

Şunu çok net bir şekilde söylemek istiyorum. Hiçbir teknik direktör tek başına bir takımı şampiyon yapamaz. Yönetim, ekip çalışması. Ben ekip çalışmasına çok değer veren biriyim. Tribün beni çağırdığında ekibimle gittim tribüne. Bu anlamda teşekkür ediyorum. Bu işin sahadaki figürü oyuncu, iyi oyuncu. Çalışmak, iletişim, karakter, oyuna bakış açısı, hayata bakış açısı. Her insan değişiktir. Temelinde bu işin iyi organizasyon, iyi oyuncu var ama akılla planı ve içine iletişimi koymadan bu işin içinden kalkmak kolay değil. 

DORUKHAN TRANSFERİ

Dorukhan'la Beşiktaş'ta beraberdik. Yüksek enerjili bir oyuncu. Sahada %100'ünü veren bir oyuncu. Bazen sakatlanacak diye korkuyorum. Ciddi sakatlığını Beşiktaş'tayken yaşamıştı. Avrupa'ya gitme hedefi vardı. Ayrılsak da oyuncularımla bağlantım devam ediyor. Aradım. Durumunu sordum. Gidecek misin yoksa bu kapıyı sana açalım mı? Hocam Avrupa'ya gitmek istiyorum dedi. Tamam düşün dedim. Sonrasında tekrar aradım. Zaman daralıyor dedim. Çok mu özledin beni hocam dedi. Evet dedim. 2 senedir şampiyonluk yaşıyor. Beşiktaş ve Trabzonspor'da yaşadı. Güzel bir hikaye onun adına. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!