comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Abdulkadir Ömür'den fırtına gibi dönüş! Performansı tam not aldı

11 Mart 2020, Çarşamba 22:23
Abdulkadir Ömür'den fırtına gibi dönüş! Performansı tam not aldı

Trabzonspor'un genç futbolcusu Abdülkadir Ömür, uzun süren sakatlığın ardından yeniden sahalara dönerken, erteleme maçında Yeni Malatyaspor karşısında başarılı bir performans sergiledi. 

FutbolArena Detay - Trabzonspor'da uzun süren sakatlığının ardından yeniden sahalara dönen Abdulkadir Ömür, ilk 11'de başladığı Yeni Malatyaspor maçında 90 dakika sahada kaldı ve sergilediği performansla tam not aldı. 

Abdulkadir Ömür, Yeni Malatyaspor 90 dakika sahada kalırken önemli gol pozisyonlarına girdi fakat rakip savunmayı geçemedi. Genç futbolcu Opta verilerine göre aynı zamanda dikkat çekici performans sergiledi. 
EN FAZLA İKİLİ MÜCADELE KAZANAN OLDU

Abdulkadir Oldu, Yeni Malatyaspor maçında Opta verilerine göre takımı adına sahanın en iyisi oldu. Girdiği 24 ikili mücadelenin 16'sını kazanan genç futbolcu, 90 dakika boyunca 4 top kaptı ve 1 şut pası attı. Adam eksiltme konusunda da takımın en iyileri arasında yer alan genç futbolcu, son dakikada yerini Obi Mikel'e bıraktı. 

Abdulkadir Ömür maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, ": Uzun süreli bir sakatlıktı. Yaklaşık 6 ay sonra sahaya çıktım. Allah kimseye bu sakatlığı vermesin. Bugün çok gol kaçırdım. Çok şanssız bir günümdeydim. Allah nasip ederse burada şampiyonluk yaşayıp, Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)