comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe müzesinden kupa çalmaya kalkıştı

11 Ocak 2017, Çarşamba 21:40
Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe müzesinden kupa çalmaya kalkıştı

Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe müzesinden kupa çalmaya kalkışırken yakalandı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu stadında bulunan kulübün müzesinde sabah saatlerinde bir Trabzonspor taraftarının 2010/11 sezonu şampiyonluk kupasını alıp kaçtığı öğrenildi. 

DHA'nın haberine göre; Güvenlik görevlilerin durumu fark etmesinin ardından yaşanan kovalamaca sonrası taraftar yakalandı. Bu sırada Trabzonspor taraftarının "Bu kupa bizim. Er ya da geç bizim müzemize gelecek." diye bağırdığı belirtildi. 
Görgü tanıkları Trabzonspor taraftarı Halit Şahin'in camı kırdığı sırada "Kaç senedir bu kupayı bekliyoruz" diye bağırdığını söyledi.

Polis tarafından gözaltına alınan kişinin 1978 Trabzon Arsin doğumlu Halit Şahin olduğu anlaşıldı.
 

Halit Şahin'den Trabzonspor ve 2010-2011 şampiyonluğu açıklaması


Fenerbahçe müzesinden 2010-11 kupasını çalan Halit Şahin'ın olay öncesi video çektiği ortaya çıktı. İşte Halit Şahin'in kullandığı sözler:

"Toplumumuzdaki insanlar önyargılı, bu sebeple video çektim. Trabzonluyum, Trabzonsporluyum, müslümanım. Bana haklısın, haksızsın diyenler de olacak. Şov için yapmadım ama şovsa adı şov olsun. Siz de adaletsiz olan bir yerde kendi şovunuzu yapabilirsiniz. Belki linç edilirim ama ölümü göze aldım. Herkes Trabzonspor'a haklısın diyor ama ortada kupa yok. 6 yıldır doğru düzgün maç izlemiyorum. 30-40 bin kişi stadyum açılışına gitti, hiç kimse kupayı sormadı. Fenerbahçeli arkadaşlar belki beni gördükleri yerde dövecekler ama sizin değil yönetimizin bir suçu var. Böyle bir kupa bizim müzemizde olsa ben sizin için alır geri verirdim. Onlarca kupa var ama biri şaibeli. Fenerbahçe taraftarları emanet duran kupamızı göndersin. Geçen Trabzonspor haksız penaltıyla kazandı, zoruma gitti. Temiz futbol kalmadı. İnsanları kapitalizm ve kumara alıştırdık. Temiz futbola destek olun. Siz de beni anlayın. Gerçek bir taraftarsın, gerçek bir kazançı elde etmek istemez misin? Takım amigolarına sesleniyorum. Lütfen temiz futbola slogan attın. Sorunların hepsi bu. Sorun adaletliksiz sorunu. Bugün Trabzonspor için, yarın başkası için ne fark eder? Soruyorum arkadaşlar kupamız nerde? Bu kupanın Trabzon'a gelmesi lazım. Ben bu adaletsizliğe kızıyorum. Göz yummayın."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)