comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor rakamlarda Konyaspor'a fark attı

25 Eylül 2016, Pazar 16:02
Trabzonspor rakamlarda Konyaspor'a fark attı

Trabzonspor,  rakip kaleye tam 15 şut çekerken, bunların 3'ü isabetli oldu. Buna karşın konuk ekip ise 1'i isabetli 6 şut atabildi.

FutbolArena - Trabzonspor, Atiker Konyaspor'u 1-0 mağlup ederken, rakibini istatistik açısından da adeta ezdi geçti.

Bordo-Mavili ekip, ikinci yarıdaki etkili oyunuyla birlikte sonuca ulaşırken, topa sahip olma oranı açısından yüzde 54'e yüzde 46'lık bir üstünlük kurdu. Trabzonspor,  rakip kaleye tam 15 şut çekerken, bunların 3'ü isabetli oldu. Buna karşın konuk ekip ise 1'i isabetli 6 şut atabildi. Bordo-Mavili ekibin 210 başarılı pasına karşılık Yeşil-Beyazlı takım 167 başarılı pas yapabildi.
ORTALARDA BARİZ ÜSTÜNLÜK VAR

Trabzonspor başarılı pas oranında yüzde 66'lık bir oran tutturdu. Buna karşılık Atiker Konyaspor ise yüzde 56'da kaldı. Kornerlerde 7'ye 4 Bordo-Mavili ekip daha üstün gözükürken, rakip ceza alanına tam 30 orta yaptı ve bunlardan 8 tanesinde başarı yakaladı. Rakip ise sadece 3'ü başarılı 12 orta yapabildi. Faullerde 20'ye 20 eşitlik vardı. Ofsayt açısından ise kısır bir maç oldu ve iki takım da rakibin hiçbir oyuncusu rakip savunma arkasında topla buluşmadı. Maçta hiç ofsayt pozisyonu olmadı.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.