comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Mehmet Ekici'yi resmen sildi! El Kaddouri ve Caceres transferlerinde şok karar

01 Şubat 2017, Çarşamba 15:26
Trabzonspor Mehmet Ekici'yi resmen sildi! El Kaddouri ve Caceres transferlerinde şok karar

Trabzonspor'da kadro dışı bırakılan Mehmet Ekici'nin transferi dışında El Kaddouri ve Caceres'ten neden vazgeçildiği konusunda kulübün genel sekreteri Gençağa Meriç önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor kulübü genel sekreteri Gençağa Meriç, ara transfer döneminde yeni gelen futbolcular hakkında açıklama yaparken, Napoli'den El Kaddouri transferinin neden gerçekleşmediği konusuna da açıklık getirdi. 


Trabzonspor'da El Kaddouri transferi neden olmadı?


Trabzonspor kulübünün transferin son gününde Napoli'den kadrosuna katmak istediği fakat son anda vazgeçildiği ve oyuncunun Empoli'ye imza atmasıyla ilgili olarak bordo mavili kulübün genel sekreteri Gençağa Meriç, Radyospor'a açıklamalarda bulundu. 

"TAKIM OLMAYA BAŞLADIK"
"Sıkı bir çalışma yaptık. Takımımıza olumlu etki ve katkı yapacak yeni oyuncular aldık. Bu da takımın gücünü arttırdı. Bunu da oynadığımız maçlarda gösterdik. Daha iyiye doğru gidecek. Takımımıza güveniyoruz. Oynanan futbol, takımın kalitesi ve gelen oyuncular iyiye doğru gittiğimizi gösteriyor. Yavaş yavaş takım olmaya başladık. Öncelikli hedefimiz iyi bir takım olmak"

"SEZON BAŞINDA DA İSTEMİŞTİK AMA..."

"Daha önce kulübüyle de görüşmeler yapmıştık. Biz El Kaddouri'yi sezon başında da düşünmüştük ama ekonomik nedenlerden dolayı gerçekleşmedi. Kısıtlı bir bütçe vardı. Sıkıntılı dönemden geçiyorduk. O dönem de ilgilenmiştik fakat olmadı. Yine oyuncuyla temas kurduk. Kulübüyle kurduk. Ancak hem oyuncunun, hem de kulübünün sürekli taleplerin değişmesinden dolayı vazgeçtik. Biz vazgeçtikten sonra Empoli'ye imza attı. Oyuncunun ve Napoli kulübünün istekleri sürekli değişiyordu. Biz de bu yüzden vazgeçtik."

"ÖN PROTOKOL YAPMADIK..."

Trabzonspor Genel Sekreteri Gençağa Meriç son olarak El Kaddouri ile ilgili ön protokol yapılıp "Ön protokol yapmadık. Sadece onlar, biz Trabzonspor'un ciddiyetini görmek için oyuncunun bize talebi oldu. O tür bir durum oldu. Herhangi bir şekilde ön protokol yapmadık."


Trabzonspor'un vazgeçtiği Caceres transferinde sakatlık gelişmesi


Trabzonspor Genel Sekreteri Gençağa Meriç, yine İstanbul'a getirilen fakat sağlık kontrolünün ardından vazgeçilen Caceres transferiyle ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı.

"Caceres son derece bilinen ve karakterli bir oyuncu. Sağlık kontrolünden geçti ve sağlık kontrolü olumlu çıkmayınca biz bu transferden vazgeçtik. Aslında bildiğimiz bir sakatlığı vardı. Onun haricinde başka bir sakatlığı yoktu. Ancak o sakatlığından dolayı bize fayda sağlayamadığını düşünerek karşılıklı olarak yollarını ayırdık."
 

Trabzonspor kadro dışı bıraktığı Mehmet Ekici transferinde kararını açıkladı


Transfer döneminde en fazla konuşulan isimlerden biri olan Mehmet Ekici hakkında konuşan Gençağa Meriç, yıldız futbolcunun şu anda kadro dışı olduğunu ve bundan sonra Trabzonspor'a katkı sağlayacaklarına inanmadığını söyledi. Meriç, "Mehmet Ekici bu olanlardan sonra katkı sağlar mı, sağlamaz mı kendisine bağlı. Bütün her şey ortada. Bunu da hoca bilir. Ancak şu anda kadro dışı. Biz oyuncunun bundan sonra Trabzonspor'a katkı sağlayacağına inanmıyoruz." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)