comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Mehmet Ekici için kararını verdi

16 Ocak 2017, Pazartesi 18:16
Trabzonspor Mehmet Ekici için kararını verdi

Trabzonspor kulübü transferi yılan hikayesine dönen Mehmet Ekici hakkında kararını verdi. Mehmet Ekici'nin Trabzonspor'da kadro dışı kalması ve Fenerbahçe ile Beşiktaş'a transferiyle alakalı olarak son gelişmeler. 

FutbolArena - Transferi yılan hikayesine dönen ve Trabzonspor'un, Bursaspor ile oynadığı maç öncesinde kadro dışı bırakılan Mehmet Ekici'nin durumu netleşmeden A takıma katılamayacağı öğrenildi. 


Trabzonspor'da Mehmet Ekici kadro dışı bırakıldı


Bursaspor maçı öncesi kadro dışı bırakılan ve teknik direktör Ersun Yanal'ın "Durumu netleşmediği için böyle bir karar kaldık. Mehmet Ekici bizim futbolcumuz. Kalmak isterse kalacak, gitmek isterse gidecek. Ancak durumu netleşmeden kadroda değil" dediği yıldız futbolcu akşam saatlerinde Trabzonspor tesislerine gelerek alt yapıda idmanlara başladı. 

RESMİ AÇIKLAMA:
Profesyonel futbolcumuz Mehmet Ekici teknik heyetimizin görüşü doğrultusunda kendisi için oluşturulan yeni antrenman programı dahilinde bireysel çalışmalar gerçekleştirecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.
 

Ersun Yanal'dan Mehmet Ekici açıklaması


Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Mehmet Ekici'nin kadro dışı bırakılmasıyla alakalı olarak Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Yalan demiyorum. Bakın tekrar ediyorum. Mehmet Ekici bizim oyuncumuz. Eylem ve söylemde bizim içimizde olma dileği yoksa olmayacak. Bizimle olmak istemiyorsa problem yok. Biz içimizde olmak için bir araya gelen oyuncularla devam edeceğiz. Birçok şey konuşuluyor. Netleşecek herhangi bir eyleme tanık olmadık." diye yanıt vermişti. 
 

Mehmet Ekici hangi takıma transfer olacak?


Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın devrede olduğu Mehmet Ekici transferinde son olarak sarı lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım açıklama yaptı. 

"KABUL ETMEDİLER"

Mehmet Ekici meselesinde biz talip olmadık. Kendisi Galatasaray ile görüşmeler yapıyormuş. Bilmiyorduk, öğrendik. Bunun üzerine Trabzon'dan bize Fenerbahçe eğer istiyorsa görüşelim dendi. Tamam dedik. Bundan 2 ay önce Aatif ile Fernandao'yu istediler. Biz de ikisini de veremeyeceğimizi ifade ettik. Hoca ile konuştuk. Aatif ile takas olursa verebilirsiniz dedi. Aatif + 500 bin euro vereceğimizi söyledik. Aatif'a söyledik. Gitmek istersen takası yapacağız. O dedi ki, gitmek istemiyorum. Hocaya sorduk. O da gönderin gelsin dedi. Bizim yaptığımız bu. Aatif'a 6-7 kulüp teklif yaptı ama kendisi kaldı. Biz bunun karşılığında Trabzonspor'a parasl teklifte bulunduk. Son olarak 2 milyon euro ödeme yapalım dedik. Onlar hayır diyorlar."

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)