comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Kolombiya pazarında

29 Ekim 2016, Cumartesi 17:30
Trabzonspor Kolombiya pazarında

Trabzonspor'un sağ kanat oyuncusu Orlando Berio ve santrafor Miguel Borja ile yakından ilgilendiği ileri sürüldü.

FutbolArena - Trabzonspor'un ana transfer dönemindeki etkin isimlerinin başında yer alan Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın'ın, bir süre önce Kolombiya'ya giderek, yeni transfer çalışması yürüttüğüne dair haberler medyada yer almıştı.

Aydın'ın bu ülkede, özellikle Atletico Nacional takımında forma giyen sağ kanat oyuncusu Orlando Berio ve santrafor Miguel Borja ile yakından ilgilendiği ileri sürüldü. Kolombiya A Milli Takımı'na da çağrılan 25 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Berio'nun sözleşmesinin bu yılın sonunda bitecek ve Ocak ayında serbest kalacak olması büyük avantaj olarak kabul ediliyor. Tecrübeli sağ kanat oyuncusu Orlando Berio'nun aynı zamanda sol kanat ve forvet olarak da oynaması, skor üretkenliği tercihte rol oynayacak.
SON KARAR YANAL'IN

Transfer için üzerinde durulan bir başka ismin ise Miguel Borja olduğu vurgulandı. Bu futbolcu, Kolombiya A Milli Takımı'nda 3 kez forma giyerken, Atletico Nacional takımındaki gol ve asist istatistiği olumlu bulundu. 23 yaşındaki futbolcunun sözleşmesinin 2019 yılına kadar sürmesi ise sorun olarak kabul ediliyor. Nevzat Aydın, Futbolcu İzleme Komitesi üyeleriyle birlikte hem Borja hem Berio hakkında geniş bir rapor hazırlayarak Teknik Direktör Ersun Yanal'a sunacaklar. Yanal'ın da onay vermesi halinde bu isimlerden biri ya da ikisinin transferi için düğmeye basılacak. Nevzat Aydın ve Futbolcu İzleme Komitesi üyelerinin Güney Amerika'da farklı ülkelerde takiplerini sürdürecekleri dile getiriliyor.

FutbolArena haber turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.