comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haydar'a teslim!

21 Şubat 2017, Salı 11:45
Trabzonspor Haydar'a teslim!

Trabzonspor Aytemiz Alanyaspor karşısında sayısız gol fırsatı yakalasa da kaleci Haydar'ı aşamadı

FutbolArena - Trabzonspor Aytemiz Alanyaspor karşısında sayısız gol fırsatı yakalasa da kaleci Haydar'ı aşamadı.

Maçın ilk 25 dakikasında 5 kurtarış yapan Haydar, bu sezonun ilk yarısında da oynanan karşılaşmada da en iyi performansını sergilemiş ve 7 kurtarışla maça damga vurmuştu. Böylelikle Trabzonspor'un bu sezon Alanyaspor karşısında kaybettiği 4 puanda Haydar Yılmaz büyük rol oynadı.
Bordo Mavililer rakip kaleye 22 şut göndermelerine rağmen Haydar'ı aşamadılar. OptaCan verilerine göre Alanyaspor kalecisi iki maçta 15 kurtarışla birlikte yüzde 100'lük performansa ulaştı. Trabzonspor ilk yarı ve ikinci yarıdaki Alanyaspor maçlarında ceza sahasında 63 defa topla buluşup 15'i isabetli 38 şut çıkarmasına rağmen kaleci Haydar'ı geçemedi.

İLGİNÇ İSTATİSTİKLER

Ayrıca maçın ilginç istatistiklerinden biri de bu sezon ilk defa bir karşılaşmanın birinci yarısında 3 oyuncu değişikliğinin yaşanmasıydı. Oyunun ilk yarısında Saffet Susiç 2, Ersun Yanal da zorunlu olarak 1 oyuncu değişikliği yaptı.

Bu arada ev sahibi ekip bu sezon bir maçın ilk yarısında rakip ceza sahasında en fazla topla buluşan takım oldu. Tam 26 defa ilk yarıda ceza alanına giren Trabzonspor bunlardan skor üretemedi.  

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)