comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haberleri: Uzmanlardan UEFA uyarısı

30 Mayıs 2016, Pazartesi 11:14
Trabzonspor Haberleri: Uzmanlardan UEFA uyarısı

Trabzonspor'da UEFA ile yapılan görüşmeler olumlu geçmesine rağmen uzmanlar bordo mavili kulübü uyarıyor.

FutbolArena - Mali kriterleri yerine getiremediği için UEFA'dan uyarı alan ve bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalan Trabzonspor'a uzmanlardan önemli uyarılar geldi.
 

Trabzonspor, UEFA'dan ceza alacak mı?


Fanatik'te yer alan habere göre; Trabzonspor, gerekli mali kriterleri yerine getiremediği için UEFA'nın radarına takılmış, uzun süren görüşmeler neticesinde Bordo-Mavililer, masadan istediğini alarak kalkmayı başarmıştı.

Bu görüşmelerde UEFA, Trabzonspor'a bazı yaptırımlar da getirmiş, bütçe kısıtlaması, yıllık harcama limiti ve kadrodaki oyuncu sayısında 23'ün geçilemeyeceği gibi durumlar kötünün iyisi olarak kabul edilmişti.
Trabzonspor Yönetimi'nin bu görüşmelerdeki ikna kabiliyeti sınıfı geçti ama uzmanlar uyarıyor...

‘Çok yakından izler'

Daha önceki dosyaları ve gelişmeleri takip eden konunun uzmanları, Trabzonspor'a altın değerinde tavsiyelerde bulundu:

“Evet, UEFA'nın Trabzonspor'u defalarca dinlemesi, sonuçta ikna olması önemli. Verilen şans çok çok kıymetli. Ancak bunun kulübü bir rehavete sürüklemesi büyük sıkıntı yaratır. Çünkü UEFA sürekli uyarmaz ama tüm gelişmelerin takipçisi olur. Burada işler eskisi gibi giderse yaptırımlar, özellikle de böyle de bir şans tanındıktan sonra çok daha ağırlaşabilir. Yani Trabzonsporlu yöneticilerin görüşmelerde ve sonrasından çok daha titiz davranması şart.”

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"