comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haberleri: 'Galatasaray men edildi, biz edilmedik'

28 Mayıs 2016, Cumartesi 19:56
Trabzonspor Haberleri: 'Galatasaray men edildi, biz edilmedik'

Trabzonspor Başkan yardımcısı Önder Bülbüloğlu, UEFA'dan gelen cezayı değerlendirdi.

Trabzonspor başkan yardımcısı Önder Bülbüloğlu, UEFA ile finansal fair play kriterleri konusundaki görüşmeler hakkında genel kurul üyelerine bilgi verdi. 


"Başkanımız iyi bir sunum yaptı. Galatasaray, UEFA'dan men cezası alırken Trabzonspor almadı!"


Bülbüloğlu, göreve geldiklerinde UEFA mali kriterlerine uyulmadığı için kulübe soruşturma açıldığını ve tüm gelirlere el koyulduğunu belirterek, "Yönetimde UEFA ile görüşmeler konusunda görevlendirilmemin ardından hemen randevu talep ederek bu süreci başlattık. Nisan ayında da ceza genel kurulunda başkanımız iyi bir sunum yaptı. Aynı süreci yaşayan Galatasaray 1+1 men cezası alırken, biz Avrupa kupalarında herhangi bir men cezası almadık." diye konuştu.

UEFA ile yaptıkları anlaşmalar gereği gelirlerinin yüzde 60'ını harcayabileceklerini vurgulayan Bülbüloğlu, "55-60 milyon liralık futbolcu bütçesi kalıyor. Sıkı bir mali programa bağlı kalmamız da bu yapıdan kurtulmamız anlamına gelir. Futbolcu bütçesini arttırıp daha yüksek hedeflere ulaşmak istiyorsak gelirlerimizi de arttırmalıyız." şeklinde konuştu.
Bülbüloğlu, 2017-2018 sezonunda Avrupa kupalarına katılmaları halinde 22 futbolcuya lisans verileceğini ve bunlardan sadece 1'inin bonservis bedelli olabileceğini sözlerine ekledi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!