comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haberleri: Erkan Zengin'in sözleri olay oldu

30 Mayıs 2016, Pazartesi 13:23
Trabzonspor Haberleri: Erkan Zengin'in sözleri olay oldu

Erkan Zengin'in İsveç'te yaptığı açıklamalar gazeteciler tarafından tepki çekti.İsveç Milli Takımı ile EURO 2016'ya hazırlanan Erkan Zengin yaptığı açıklamalarla ülkesinde gündem oldu.

FutbolArena - Erkan Zengin, İsveç basınında Milli Takıma yönelik yapılan eleştirileri ve umutsuz havayı eleştirirken, "İlk defa bu kadar karamsar bir medya görüyorum. Diğer ülkere baktığınız zaman Milli Takımlarını yükseltiyorlar. Sadece İsveç'te depresif bir hava var. Avrupa Şampiyonası öncesinde medyanın futbolcuların yanında olması gerekiyor." şeklinde konuştu.

2009 yılından bu yana Türkiye'de yaşayan ve Beşiktaş, Eskişehirspor, Trabzonspor formaları giyen Erkan, "Ben Türkiye'de bir tane bile gazetecinin oyuncuları eleştirdiğini görmedim. Onlar hata bile yapsa destekliyorlar. Böyle yapınca ne oluyor? Futbolcular daha sonra ülkeleri için iyi şeyler yapmaya çalışıyorlar. Burada ise tam tersi." dedi.
Milli Takım menajeri Lasse Richt ise Erkan'ın bu sözleri ile ilgili konuşmasında Erkan'ın sadece ironi yaptığını söyledi. Richt yaptığı açıklamada, "Bu tarz kelimeleri açıklamaya ihtiyaç bile yok" diyerek sözleri şakaya vurdu.

Erkan'ın açıklamaları İsveçli gazeteciler tarafından tepki çekerken, "Erkan bizden onların amigoları olmamızı istiyor ama kusura bakma Erkan, biz gazeteciyiz" yorumları yapıldı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!