comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haberleri: Ali Kemal Başaran'dan olay sözler

14 Haziran 2016, Salı 11:08
Trabzonspor Haberleri: Ali Kemal Başaran'dan olay sözler

Trabzonspor'un İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde Asbaşkan olarak görev yapan ismi Ali Kemal Başaran, gazetecilerin iftarına misafir oldu.

FutbolArena - Trabzonspor'u takip eden muhabirlerin kendi organizasyonlarıyla bir araya geldiği  iftar yemeği sonrası misafir olarak masaya gelen Ali Kemal Başaran kendi yöneticiliği dönemindeki olaylara ilişkin çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzonspor'un mevcut durumunda büyük pay sahibi olduklarını belirten Başaran, ''Biz çok suçluyuz. Trabzonspor'un bu günlere gelmesinde en çok suç bizde. Ama ne yapalım? İbrahim'i durduramadık, engelleyemedik. Trabzonspor'a da çok zarar verdi ama bize de büyük zararlar verdi.'' dedi.
Trabzonspor'da yönetici olduğu zaman İbrahim Hacıosmanoğlu'na hep muhalif davrandığını belirten Başaran, ''Her yönetim kurulu toplantısında İbrahim'in tekliflerine muhalif oldum. Karşı çıktım. Hatta bazı zamanlar toplantıyı terk edip çıktı. 'Ne olacaksa olsun, kongre mi yapacağız... Ne yapacaksak yapalım' deyip toplantıyı terk ettiği bile oldu. Dışarı çıktım, O'nu öyle elleri başının arasında çökmüş halde görünce vazgeçtik. Ama keşke o gün her şeyi bir kenara bırakıp kongre kararı alsaydık'' diye konuştu.

Asbaşkan olarak görev yaptığı sürece Trabzonspor'a büyük paralar bulabileceğini belirten Başaran, ''O dönem İbrahim'e ‘Koray Aydın'la konuştum, 2 Milyon TL destek olacak. Faruk Özak'la konuştum 2 Milyon da O destek olacak' dedim. Ben mesela yurt dışı kamplarına gittiğimizde hep organizasyonlar düzenlemeyi düşündüm. 30 günlük kamp ise Avrupa'daki 60 şehirde Trabzonspor toplantıları düzenlemeyi istedim. Her toplantıdan bize 50 bin Euro kalsa 3 Milyon Euro toplardık. Ama bunu yapamadık. Eski gücüm, enerjim, eforum da yok tabi'' ifadelerini kullandı.

Ali Kemal Başaran kısa süreli Akçaabat Sebatspor'da yöneticilik yaptığı zamanlara ilişkin sohbetin ardından gazetecilerin bulunduğu masadan ayrıldı.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.