comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haberleri: Akyazı Stadı'nda iş yavaşlatma

08 Haziran 2016, Çarşamba 18:46
Trabzonspor Haberleri: Akyazı Stadı'nda iş yavaşlatma

Akyazı Stadı'nda inşaat çalışmaları ağır ilerliyor.

FutbolArena - Süper Lig'in 2016 - 2017 sezonunda Trabzonspor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapması beklenen Akyazı Spor Kompleksi'nde işçiler iş yavaşlatma eylemi yapıyor.

TrabzoAjans'ın edindiği bilgiye göre Sarıdağlar ve STY İnşaat'ın ortaklaşa aldığı Akyazı Stadı'nın inşaat işinde yaklaşık 2 aydır maaşlar ödenmiyor. Stadyum inşaatında çalışan 100 kadar işçi 2 aylık maaşlarını alamadıkları için iş yavaşlatma eylemi yapıyorlar. 


Akyazı Stadı'nda çalışan işçiler greve gidebilir!


Akyazı'da halen devam eden çalışmalarda ise sadece stadyumun çatısının yerleştirmesi devam ediyor. TOKİ'ye bağlı taşeronlar tarafından yürütülen çatı inşaatı %50 oranında tamamlanırken, stadyumun içinde ve dışında yapılan çalışmalar ise yavaşlamış durumda.
24 Kasım 2013'te dönemin Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Akyazı Spor Kompleksi'nde uzun süredir devam eden inşaat çalışmalarında sona yaklaşılırken stadyumun Eylül 2016 tarihine yetişmesi planlanıyordu.

İşçiler konu hakkında konuşmaktan çekinirken, daha önce bu gibi konularda görüş bildirenlerin işten kovulduklarını ancak Ramazan'ın da olması sebebiyle maaşlarını alamazlarsa greve gideceklerini belirttiler.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.