comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Trabzonspor, Fenerbahçe'yi neden reddetti?

26 Ocak 2017, Perşembe 20:18
Trabzonspor, Fenerbahçe'yi neden reddetti?

Trabzonspor, Fenerbahçe'nin Mehmet Ekici için yaptığı 2 milyon Euroluk teklifi reddetti. Bordo-mavili kulübün nedeniyse şu oldu: "Kulübümüz için daha karlı bir transfer paketi için Mehmet Ekici'yi kullanacağız."

FutbolArena Özel - Trabzonspor takımdan ayrılmak isteyen Mehmet Ekici'yi Fenerbahçe'ye vermedi. Mehmet Ekici'ye karşılık Aatıf artı 500 bin Euro teklifine sıcak bakan bordo-mavili kulüp, Aatıf'ın transferi istememesi nedeniyle Fenerbahçe'nin sadece para teklifini kabul etmedi.

Fenerbahçe'de oynamak isteyen Mehmet Ekici için Fenerbahçe, Trabzonspor'a 2 milyon Euro teklif etti ama bordo-mavili kulüp bu teklifi kabul etmedi.
 

Trabzonspor, Mehmet Ekici transferinde Fenerbahçe'nin teklifini neden kabul etmedi?


Trabzonspor'la sözleşmesi sezon sonunda bitecek Mehmet Ekici'ye Fenerbahçe'den gelen 2 milyon Euro transfer teklifine hayır diyen Trabzonspor'un yanıtı ortaya çıktı. Trabzonspor cephesi, Fenerbahçe'ye “Mehmet Ekici için başka bir kulüple, takımımız için daha karlı bir transfer paketi üzerine çalışıyoruz” dedi. Bu yanıtın ardından Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'ye transfer görüşmeleri durdu. Bu arada yapılan görüşmelerde Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye “Ekici için Beşiktaş'a söz verdik” dediği de iddia ediliyor.
 

Mehmet Ekici, Beşiktaş'a transfer olacak mı?


FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye, "Mehmet Ekici için başka bir kulüple, takımımız için daha karlı bir transfer paketi üzerine çalışıyoruz” diyerek 2 milyon Euro'yu reddetmesine neden olan görüşme Beşiktaş'la. Beşiktaş'tan Olcay Şahan'ı alan bordo-mavili kulüp, siyah beyazlı takımdan hem Ömer Şişmanoğlu hem de Kerim Frei'le de ilgileniyor. İki kulüp arasındaki görüşmeler bu oyuncuların takası ve para üzerinden devam ediyor.

 

Muharrem Usta FutbolArena'yı doğruladı


TRT Spor canlı yayınında konuşan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kadro dışı bırakılan Mehmet Ekici transferiyle ilgili merak edilenleri yanıtladı ve yıldız futbolcu için Beşiktaş'la anlaştıklarını söyledi.

"Mehmet Ekici konusunda Beşiktaş'la kulüp olarak anlaştık. Bunu buradan açıklıyorum. Zaten bu polemiklerden sonra Mehmet'in bana faydalı olma ihtimali yok. Türkiye'nin başka işi yok sürekli Mehmet. Biz kulüpler olarak Beşiktaş'la, Trabzonspor'un menfaatine fayda sağladığı için anlaştık. Benim Beşiktaş'la yaptığım anlaşma, Fenerbahçe'ye oranla Trabzonspor için daha faydalı. Bu konu kapandı ve ben Fenerbahçe'ye de ilettim. Artık bu iş kapansın."

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Mehmet Ekici transferinde tüm gerçekleri TRT Spor canlı yayında açıkladı ve şunları söyledi: "Mehmet Ekici, Beşiktaş'a giderse orada oynar. Eğer anlaşmazsa kadro dışı kalacak. Eğer Beşiktaş'la anlaşmazsa Trabzonspor 2 milyon euro'yu kaybetmez. Kimsenin merakı olmasın."

"GALATASARAY KONUSU"

"Galatasaray, Mehmet Ekici için devreye girdi. Ben, Dursun Bey'e çok teşekkür ettim, bari Galatasaray girmesin bu işe dedim."


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)