comScore

FutbolArena TV

Trabzonspor Divan Kurulu'ndan MHK yönetimine tepki ve istifa çağrısı

09 Mart 2020, Pazartesi 14:45

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen kurullarla birlikte düzenlediği basın toplantısında MHK Başkanı ve kurulları istifaya davet etti.
Gaziantep maçının ardından yaşanan gelişmeler sonrası Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen bütün kurulların katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi. 
Trabzonspor'un tüm kurullarının imzasıyla hazırlanan bildiriyi okuyan Sürmen şunları söyledi:
“Türkiye Süper Ligi 2019-20 sezonunda Türk futbol tarihine yalnızca Trabzonspor kaptanı olarak değil; bir dürüstlük timsali olarak da geçen rahmetli Cemil Usta'nın ismi verilmiş olmasına rağmen, gerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun bazı icraatları ve gerekse Merkez Hakem Kurulu'nun neticeye etki eden bir takım kararları sezona damgasını vurmuştur. Futbolun öncelikle toplumsal bir etkinlik ve bir beceri yarışı olduğunun bilinmesi gerekirken, tamamen bireysel, ekonomik ve sosyal çıkarlarından dolayı tarafgir bir tavırla sahada oynanan futbola acımasızca müdahale eden bazı hakemlerin, yaptıklarının yanına kar kalması ve MHK tarafından da korunması asla kabul edilemez. 
Bazı pozisyonların saniyelik bir yanılma payından dolayı yanlış kararlarla sonuçlanması hoş görülebilir olsa dahi, bazen VAR'a gidilmesi gereken pozisyonlarda bu sistemden faydalanılması, bazense gidilip de tüm gözlerin gördüğünü görmemek de ısrar edilmesi ne kabul edilebilir ne de hoş görülebilir bir tutumdur. Çünkü VAR'a başvurmadan iptal edilen bir golün yahut bir futbolcuya gösterilen yanlış bir kartın dahi şampiyonu tayin edebilecek kudrette olduğu bir Süper Lig'de yönetimimizin, teknik ekibimizin, futbolcu ve taraftarlarımızın emeğinin çalınmasına sessiz kalmamız beklenemez. Bazı takımların şampiyonluk yarışından son haftalarda kopması ile birlikte bazı hakemler ve basın mensupları üzerinden ‘ölüleri diriltmeye' kimse cesaret dahi etmesin! Süper Lig'i yönetecek hakemlerin seçilme sürecine kimlerin hangi niyet ve çıkarlarla müdahil olduğu da bitaraf olması gerekenlerin nasıl taraf tuttuğu da herkesin bildiği sırlardan değil midir? Bu durumda hakemlerin diyet ödemeleri, bulundukları konumu torpille muhafaza etme çabaları, futbolumuzu göz göre göre kaosa sürükleyebileceği gibi, şu saatten sonra futbol ailesinin bu ve benzeri kaygılara sahip hiçbir üyesinin adil olmasının beklenmeyeceği de aşikardır. 
Sayın Başkan Yardımcımız Ertuğrul Doğan'ın kulübümüzün resmi sitesinden açıklamada bulunarak gerçeği anlatmasından sayın Zekeriya Alp'in neden rahatsız olduğunu açıklamanın kendisinden de anlayamadığımız gibi bunun neden TFF'nin resmi sitesi üzerinden yapıldığını da anlayamadığımızı vurgulamak isteriz. 
Buradan anlaşılmaktadır ki, TFF de sayın Alp'in açıklamasına imza atıp taraf olmuştur. Şimdi sayın Zekeriya Alp'e soruyoruz; bunca yıldır sizi açıkça eleştiren yönetici ve teknik direktörlerden hangilerine cevap verdiniz, daha önemlisi, hangilerini mahkemeye vermekle tehdit ettiniz?
Sayın Zekeriya Alp, mahkemeye vermekle tehdit etmek husumetin doğduğunu ve bundan sonra Trabzonspor aleyhine taraf olduğunu

Trabzonspor Videoları