comScore

Tottenham'ın yıldızı Heung Min Son'a 21 ay askerlik tehlikesi

23 Haziran 2018, Cumartesi 23:02
Tottenham'ın yıldızı Heung Min Son'a 21 ay askerlik tehlikesi

2018 FİFA Dünya Kupası'na farklı bir umut ile gelen Güney Kore Milli Takımı futbolcusu Heung Min Son aradığını bulamadı.

FutbolArena - Güney Kore Milli Takımı ile 2018 FİFA Dünya Kupası'nda mücadele eden Heung Min Son'un 21 aylık askerlik tehlikesi orata çıktı. Meksika Milli Takımı ile oynanan mücadele sonrasında göz yaşlarını tutamayan Güney Kore Milli Takım oyuncusu Heung Min Son, 21 ay askere gidebilir.

2018 FİFA Dünya Kupası'nda alınacak bir madalya ile 21 aylık askerlik sürecinden kurtulmak isteyen Heung Min Son aradığını bulamadı. Son olarak bugün oynanan mücadelede Meksika Milli Takımı'na kaybeden Güney Kore'de Heung Min Son karşılaşma sonunda göz yaşlarına hakim olamadı.
TEK ŞANSI KALDI ODA OLMAZSA...

25 yaşında olan Min Son28 yaşına kadar 21 aylık askerlik sürecini tamamlaması gerekiyor. 2002 yılında Güney Kore Milli Takımı'nın başarsı sonucunda futbolculara özel izin verlimesi sonucunda Min Son'un da bu yönde bir umudu ortaya çıkmıştı. Alınan sonuçlar sonrasında böyle bir ihtimal oratadan kalkarken Min Son'un askerlik sürecini yapmamak için önünde tek şans 2018 Asya Oyunları kalıyor. Eğer Güney Kore, Asya Oyunları'nda şampiyon olup başarı elde edemezse Heung Min Son 21 ay boyunca ülkesinde askerlik görevini yapacak.


Heung Min Son, Tottenham'da kaç gol attı?


1992 doğumlu 25 yaşındaki Heung Min Son, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham takımında forma giyiyor. Sol kanat oyuncusu olan Heung Min Son geçtiğimiz sezon İngiliz ekibi ile 53 karşılaşmada 18 gol, 11 asistlik oldukça başarılı bir performans sergiledi.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!