comScore

Tottenham Tottenham

Tottenham'lı Son, Güney Kore'de askere çağrıldı

14 Mart 2018, Çarşamba 11:18

Tottenham'ın yıldız futbolcusu Heung-Min Son, Güney Kore'de askere çağrıldı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de Tottenham formasıyla bu sezon başarılı bir performans sergileyen Heung-Min Son, Güney Kore'den askerlik çağrısı aldı. Ülkesinde 21 aylık zorunlu askerlik için haber alan Son'un durumunun ne olacağı merak ediliyor.
 

Heung-Min Son askere gidecek mi?


İngiliz basınında yer alan habere göre; Güney Koreli futbolcu Heung-Min Son askerlik görevine çağrıldı. Ülkesinde 2 yıl zorunlu askerlik görevi olan Son'un bu çağrıya uymaması halinde hapis cezası alabileceği belirtildi. Güney Kore'de sporcuların askerlikten muaf tutulması için tek şart ülkesi adına madalya kazanmak. Heung-Min Son'un askerlikten muaf tutulabilmesi için Ağustos ayında yapılacak Asya Olimpiyatları'nda madalya kazanması gerekecek. Aksi halde 21 aylık zorunlu askerlik görevini yapacak ya da bunu reddederek hapis cezasına çarptırılacak.
 

Heung-Min Son'un attığı goller ve asistleri


Tottennham ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan 25 yaşındaki Heung-Min Son, bu sezon 43 resmi maçta 18 gol, 9 asistlik performans sergiledi. Heung-Min Son, milli formayla da çıktığı 61 maçta 20 gol attı.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.