comScore

Tottenham Tottenham

Kolombiya'nın genç yeteneği Davinson Sanchez

10 Haziran 2018, Pazar 12:58
Kolombiya'nın genç yeteneği Davinson Sanchez

2018 Dünya Kupası'na sayılı günler kala sizlere genç oyuncuları tanıtıyoruz. Bu isimlerden biri Kolombiya'nın 21 yaşındaki stoperi Davinson Sanchez

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası'na artık çok kısa bir süre kaldı. Bu turnuva öncesinde ülkelerin genç yıldızlarını tanıtıyoruz. Sırada Kolombiya'dan Tottenham'ın genç stoperi Davinson Sanchez var. 

KOLOMBİYA'NIN GENÇ YILDIZI DAVİNSON SANCHEZ
Genç yetenek denince akla hep forvet veya orta saha oyuncuları geliyor olsa da Kolombiya için stoper Davinson Sanchez'in önemi büyük. Henüz 21 yaşında Tottenham değişmez stoperi olan ve sezon başında 40 milyon euroya Ajax'tan alınan Sanchez, bu Dünya Kupası'nda formuyla Kolombiya adına da belirleyici rol oynayacak.


Kolombiya'nın Dünya Kupası geçmişi


Kolombiya'nın uluslararası alandaki en büyük başarısı 2001 yılında kazandığı Copa America. Ev sahipliği yaptığı turnuvada tüm rakiplerini mağlup eden Kolombiya bununla beraber hiçbir rakibinden gol de yemeden şampiyon olmuştu. İlk kez 1962 Dünya Kupası'na katılan ve grupları geçemeyen Kolombiya, 2. Dünya Kupası 1990'da son 16 turuna kalmıştı. Altın jenerasyonunu yakaladığı 1994'te ise turnuvanın favorilerinden biri olarak gösterilen Kolombiya, Güney Amerika elemelerinde Arjantin'i 5-0 yenerek ses getirmişti ve Pele tarafından 1994 Dünya Kupası'nın favorisi olarak gösterilmişti. Buna karşın Kolombiya, Hagi'nin olağanüstü oynadığı bir maç sonunda Romanya'ya yenilmiş ve o Dünya Kupası'nda da grupları geçememişti. 1998'de de grupları geçemeyen Kolombiya, 2014'e kadar Dünya Kupalarına katılamamıştı ancak son Dünya Kupası'nda çeyrek final oynama başarısı gösterdiler.Kolombiya Rusya 2018'in de güçlü ülkelerinden biri olacak. 


Kolombiya'nın eleme ve hazırlık maçları


2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemelerini 27 puanla 4. sırada bitiren Kolombiya zor da olsa Dünya Kupası bileti almayı başardı. Kolombiya son oynadığı hazırlık maçlarında da sürpriz sonuçlar aldı. Fransa'yı 3-2 yenen Güney Amerika ekibi Avusturalya ile ise 1-1 berabere kaldı.

Son Dakika Dünya Kupası haberileri için 2018 Dünya Kupası sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)