comScore

Tottenham Tottenham

Harry Kane'den müthiş başlangıç! Maçın adamı

18 Haziran 2018, Pazartesi 23:29
Harry Kane'den müthiş başlangıç! Maçın adamı

İngiltere, Tunus'u son dakika golüyle devirirken golcüsü Harry Kane'in golleriyle güldü. Peki, Harry Kane'in Tunus maçı performansı nasıldı?

FutbolArena Analiz - 2018 Dünya Kupası G Grubu maçında İngiltere, Tunus'u 2-1 yenerken iki gol de Harry Kane'den geldi. İngiltere'nin en güvendiği futbolcusu Harry Kane, performansıyla ilk maça damgasını vurmayı bildi.


Harry Kane'in Tunus maçı istatistikleri


İngilizlerin en güvendiği isim olan Harry Kane bu maçta 33 kez topla buluşurken, maça gol yolları dışında ağırlığını koymakta zorlandı. %60,9 gibi kötü bir pas isabet oranı ile oynayan Harry Kane, şut pası veya orta da yapamadı. 

Buna karşın gol koklama becerisini konuşturan Harry Kane maçta çektiği üç şutta 2 gol attı ve golcülüğünü konuşturdu. Opta'nın verilerine göre Harry Kane hava toplarında da üstünlüğünü gösterdi ve çıktığı 5 hava topundan 4'ünü aldı. Kane ayrıca ikili mücadelelerde de 13'te 5 başarı ile sahada yer aldı. Maç boyunca bir kez faul yapan Kane, bir kez de kendisi faule maruz kaldı.


İNGİLTERE ONA GÜVENİYOR

İngiltere'de gol rekorları kıran ve 2017'nin 5 büyük ligde en çok gol atan futbolcusu olan Harry Kane, bu turnuvada ülkesinin en güvendiği futbolcu durumunda. İngilizlerin yıllardır hayal ettiği şampiyonluk için Harry Kane'in olağanüstü performansına ihtiyaç duydukları da kesin.


Harry Kane'in Tunus maçı açıklamaları


İngiltere'yi galibiyete taşıyan golleri kaydeden Harry Kane maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"FUTBOLUN ADALETİ YERİNİ BULDU" 

"
Elimden geleni yaptım ve Dünya Kupası'nda biz ikinci tura çıkmak istiyoruz. Takım olarak elimizden geleni yaptık. Çok çalıştık. Esasında sahada her şeyimizi verdik. İlk maçımızı kazandığımız için çok mutluyuz. Bu akşamı mutlu bir şekilde bitiriyoruz.  Kornerle ile pozisyon bulmaya çalıştık. Neticede adalet yerini buldu ve son dakikada da olsa golü bulduk."

"GENÇ TAKIMIMIZLA ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

"Bu akşam sergilediğimiz performanstan gurur duyuyoruz. Dünya Kupası'nda rakibiniz kim olursa olsun her maç zordur. Genç takımımızla elimizden geleni yapıyoruz."

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!