comScore

Bursaspor Bursaspor

Tomas Sivok'tan Necid açıklaması

27 Eylül 2016, Salı 23:12
Tomas Sivok'tan Necid açıklaması

Bursaspor'un tecrübeli stoperi Tomas Sivok, önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Sezona iyi bir başlangıç yapan Bursaspor'da tecrübeli stoper Tomas Sivok önemli açıklamalarda bulundu.

Geçen yılın aksine sezona iyi bir giriş yaptıkları için mutlu olduklarını söyleyen Sivok, "Yine de iyi bir oyun oynadığımızı söyleyemeyiz" dedi. 
Sivok iki haftadır 10 kişi kalmalarına rağmen maçı kazanmalarıyla ilgili olarak ise "Bu tam olarak takım ruhu oluyor ama umarım bu kadar savaşmaya gerek kalmadan da kazanabiliriz" şeklinde konuştu.

SİVOK: "SENE SONU KONTRATIM BİTİYOR"

Bursaspor'daki geleceği ile ilgili soruya "Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Yönetim benimle oturup kararını performansıma göre verecektir" diyen Sivok bunları düşünmek için henüz erken olduğunu söyledi.

Takımın kaptanlarından biri olan Sivok, yanındaki stoper İsmail Konuk'un iki lig maçında art arda kırmızı kart görmesi ile ilgili olarak ise "Maçın akabinde soyunma odasında onunla konuştum. Benim de başıma geldi. Ben de daha önce kırmızı kart gördüm, ertesi hafta oynayamadım. Geri dönüş yaptığım maçta tekrar kırmızı kart gördüm. Sakin olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Önemli olan bizim 10 kişi kalmamız değil, bizim takımca savaşmamız. İsmail arkadaşımız Gaziantepspor maçında bizimle olamayacak. Ertuğrul ya da Sane olacak ama kim olursa olsun elinden geleni yapacaktır. Futbolda bunlar var" dedi.

"TEKNİK HEYET NECİD'İN NASIL ÇALIŞTIĞINI GÖRÜYOR"

Vatandaşı Tomas Necid'in performansı ile ilgili sorulan soruya da cevap veren Sivok, "Bunlar genelde Teknik Direktörlere sorulan sorulardır. Ancak yine de cevaplamaya çalışayım. Necid ile alakalı sezon başından beri söylentiler çıktı. Bir oyuncun bunlardan etkilenmemesi imkansız. Etkilenmiştir mutlaka. Takım arkadaşlarımızın, teknik heyetin tamamı Necid'in çalıştığını görüyor. Forvet oyuncuları attıkları gollerle değerlendirirler. Goller atabildiğini söylememiz imkansız. Belli düşünceler olacaktır. Şans geldiğinde hazır olacak. Gollerini atacak ve bunu devam ettirecek.” şeklinde konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"