comScore

Bursaspor Bursaspor

Tomas Sivok: 'Türk halkı asla vazgeçmiyor'

06 Ocak 2017, Cuma 10:29
Tomas Sivok: 'Türk halkı asla vazgeçmiyor'

Bursaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Tomas Sivok, yaşanan terör olaylarıyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Yaşanan terör olaylarını değerlendiren Çek krampon, “Türk halkı asla vazgeçmiyor. Küçük bir toprak parçası için bile savaşmaya devam ediyor” diye konuştu.

"SAVAŞMAYA DEVAM EDİYORLAR"
Bursasporlu Tomas Sivok Bursa Hakimiyet gazetesine Türkiye'de son dönemde yaşanan terör olaylarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Çek futbolcu, “Ailemle bunları düşünüyoruz. Ancak Türk insanının karakterini çok seviyorum. Burada insanlar asla vazgeçmiyor. Çek Cumhuriyeti'nden farklı olan da bu. 9 sene içinde Türk insanından çok şey öğrendim. Bana şunu söylediler: 'Biz asla vazgeçmiyoruz. Küçük bir toprak parçası için de olsa savaşmaya devam ediyoruz' Ben bu yaşanan olayları düşünsem de bunlar benim Türkiye'de kalmaktan vazgeçmeme sebep değil” diye konuştu.

"ÜZERİMİZDE KORKU OLUYORDU"

Beşiktaş'ta oynadığı dönemde Bursa deplasmanından çekindiklerini belirten Sivok, “Bursaspor taraftarından övgü ile bahseden Tomas Sivok, "Bursa'ya Beşiktaş'ta forma giyerken geldiğimizde üstümüzde bir korku oluyordu. Tamamen dolu bir stada oynuyordunuz ve üstünüzde o baskıyı kuruyorlardı” ifadelerini kullandı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"