comScore

Galatasaray Galatasaray

Tolga Ciğerci'nin sakatlığında son durum

25 Ocak 2017, Çarşamba 10:57
Tolga Ciğerci'nin sakatlığında son durum

Galatasaray'da uzun süredir forma giyemeyen Tolga Ciğerci'nin durumu belli oldu.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın Hollandalı ön liberosu Nigel de Jong kupada oynanan 24 Erzincanspor maçında kırmızı kartı görünce Akhisar Belediyespor ile oynanacak maç öncesinde Tolga Ciğerci'nin durumu daha fazla merak konusu oldu.

FutbolArena bu konuda Galatasaray Teknik heyeti ile görüştü. Ve aldığımız bilgiler şu şekilde...
 

Tolga Ciğerci, Akhisar Belediyespor maçında oynayacak mı?

 
Tolga Ciğerci'nin tedavisi 1 hafta önce tamamlandı ve takımın temposuna ulaşmak adına özel kondisyoner eşliğinde çalışmalar yapıyor.
Tolga, daha önceki haftalarda da iğne ile oynayabilirdi. Ancak Teknik Direktör Riekerink bu bölgede De Jong-Selçuk ikilisinin performanslarını da yeterli görüp Tolga'yı riske atmak istemedi. Tolga Ciğerci'nin tam anlamı ile düzelip tedavisi bittikten sonra takıma katılmasını istedi. Aynı zamanda Tolga'nın Almanya'daki sakatlık geçmişi ve kariyerinde her sezon ortalama 10 maça çıkan oyuncudan ligin 2. yarısında tam randıman almak adına düzelmeden iğne ile oynamasına izin verilmedi.

Kısaca tedavisi sona eren Tolga Ciğerci, Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink görev verirse Akhisar Belediyespor maçında forma giyebilir. İlk 18 kişilik kadroda yer alması beklenen Tolga'nın Akhisar maçına kulübede başlaması ve gurbetçi oyuncunun maç eksikliği nedeni ile Riekerink'in bu maçta da performansı çok tartışılan Josue'ye görev vermesi bekleniyor.
 
BU İSTATİSTİK MASAYA YATIRILDI VE İĞNE İLE OYNAMASINA İZİN VERİLMEDİ
 
2012-13
LİG: 12
AVRUPA: 6
KUPA: 1
TOPLAM: 19 MAÇ

2013-14
LİG: 19
KUPA: 1
TOPLAM: 20 MAÇ

2014-15
LİG: 2
TOPLAM: 2 MAÇ

2015-16
LİG: 18
KUPA: 3
TOPLAM: 21 MAÇ

2016-17
LİG: 10
KUPA: 1
TOPLAM 11 MAÇ

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)