comScore

TOKİ İstanbul konut fiyatları 2018 ne kadar? TOKİ İstanbul Kayaşehir başvuru ve kura çekilişi ne zaman? (TOKİ 2018 konut başvuruları)

16 Nisan 2018, Pazartesi 15:09
TOKİ İstanbul konut fiyatları 2018 ne kadar? TOKİ İstanbul Kayaşehir başvuru ve kura çekilişi ne zaman? (TOKİ 2018 konut başvuruları)

TOKİ İstanbul Kayaşehir başvuruları ve kura çekilişinin ne zaman olduğunu merak edenler vatandaşlarımız TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın açıklamalarının ardından 2018 TOKİ konut fiyaltarı ve TOKİ'nin satışa çıkardığı 38 ilde 6 bin 893 konutu dair son bilgileri merak etmeye başladı. TOKİ İstanbul Kayaşehir'de satışa çıkarılan konutlar hakkında tüm gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - TOKİ başvuruları başladı ve konutlar satışa çıktı. TOKİ'nin konut fiyatları ne kadar? TOKİ'nin 38 ilde 6 bin 893 konutu satışa çıkarmasının ardından ev sahibi olmak isteyenler TOKİ'nin konut fiyatları ve TOKİ ev fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki TOKİ'nin 38 ilde satışa çıkardığı konutlarla ilgili başvuru şartları ve TOKİ'nin uygun ödeme koşuluyla satışa çıkardığı TOKİ konut fiyatlarının hangi illeri kapsadığına dair gelişmeler haberimizin devamında. 


TOKİ konut fiyatları 2018


Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara TOKİ'den müjdeli haber geldi. TOKİ 38 ilde 6 bin 893 konutu satışa çıkardıktan sonra TOKİ'nin 2018 konut/ev fiyatlarıyla ilgili TOKİ Başkanı Ergün Turan'dan açıklama geldi. TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın yaptığı açıklamadan önce TOKİ yeni ev fiyatlarında 38 ilde satışa çıkarılan 6.893 konut, 55 bin liradan başlayan fiyatlar ve aylık 185 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bekliyor. 

Toki Başkanı Ergün Turan, AA'ya yaptığı açıklamada, ""İstanbul Kayaşehir'de orta gelir katmanı için satışa sunduğumuz 605 sosyal konuta 16 bin 946 başvuru geldi. Bu talep, 'sektörde kriz var' diyenlere en iyi cevap." dedi. 
AÇIKLAMALARIN TAMAMI

Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli, bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması, vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur. "TOKİ ekipleri olarak yoğun bir çalışma sürecindeyiz. Milletimizin sevincinden güç alıyoruz. Bu motivasyonumuz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milletimize kaliteli ve güvenli konutlar inşa etmenin, güzel şehirlerde yaşama idealine hizmet etmenin memnuniyeti içindeyiz. Milletimizin sevinci, en büyük motivasyon kaynağımız olmaya devam ediyor. Milletimize iyilik üreten bir kurum olarak 2018'de de vatandaşlarımızın beklentilerine cevap vermeye devam ediyoruz. Büyük yatırımların etkisiyle aktif bir süreç yaşayan sektörümüzde, alt ve orta gelir grubundakilere dönük yaklaşık 822 bine ulaşan konut üretimimizle idaremiz sektöre öncülük eden çizgisini koruyor. İdare olarak 2018 yılında da 2023 hedeflerimiz doğrultusunda 60-65 bin sosyal konut inşa etmeyi hedefliyoruz."

Tokİ Başkanının açıklamalarının ardından Toki Kayaşehir başvurularıyla ilgili gelişmeleri merak edenler için Toki Kayaşehir Başvuruları ve Toki Kayaşehir Kura çekimiyle ilgili haberleri bu bölümde derledik. 

Toki Kayaşehir başvuru ve kura çekilişi haberleri


İstanbul Kayaşehir 963 ada 12 parsel, 963 ada 13 parsel, 962 ada 6 parsel, 1013 ada 5, 7 ve 9 parseller ile 1012 ada 2, 3 ve 4 Parsellerde olmak üzere Toplu Konut Uygulamaları kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilen 605 adet konut, 02 Nisan – 11 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş'nin İstanbul İli'ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulmaktadır. 2 Nisan'da başlatılan TOKİ Kayaşehir başvuruları devam ediyor. Başvuru sonuçları 25 Nisan günü noter huzurunda kura çekilişi belli olacak.

TOKİ HAKKINDA TÜM BİLGİLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN>>>

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.